Ekstraklasa: Zagłębie górą w meczu na szczycie

Zagłębie Lubin jest jedyną niepokonaną drużyną w tym sezonie LOTTO Ekstraklasy. Do dziś drugą była Termalica, ale w trzeciej kolejce, w meczu na szczycie, uległa właśnie "Miedziowym" 2:0. Ozdobą spotkania było przepiękne trafienie Filipa Starzyńskiego.

W tygodniu lubinianie przegrali u siebie w eliminacjach Ligi Europy z duńskim SonderjyskE 1:2 i oddalili się od czwartej rundy eliminacji tych rozgrywek. W ekstraklasie rzeczywistość jest znacznie bardziej różowa - po dwóch kolejkach Zagłębie miało komplet punktów i zero po stronie straconych bramek.

Termalica równie dobrze weszła w nowe rozgrywki. Na inaugurację pokonała Arkę Gdynia, a przed tygodniem w dobrym stylu ograła faworyzowaną Cracovię. W meczu dwóch niepokonanych ekip nie miała jednak zbyt wiele do powiedzenia.

Zagłębie szybko, bo już w 8. minucie, objęło prowadzenie za sprawą Krzysztofa Janusa. Asystę przy jego trafieniu zanotował Filip Starzyński. W końcówce pierwszej połowy reprezentant Polski wziął już sprawy w swoje ręce i huknął nie do obrony z ok. 25 metrów. Piłka po tym strzale wpadła w okienko bramki Krzysztofa Pilarza.

W drugiej części gry "Słoniki" próbowały odpowiedzieć, ale nie zdołały zaskoczył Martina Polacka. Golkiper "Miedziowych" tylko raz musiała wykazać się kunsztem po mocnym uderzeniu Davida Guby.

Po trzech kolejkach Zagłębie Lubin ma komplet 9 punktów i bilans bramek 8:0. Termalica spadła na 5. pozycję kosztem Jagiellonii Białystok (7 pkt) oraz Arki Gdynia i Lechii Gdańsk (po 6 ptk).

Zagłębie Lubin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0

Bramki: Krzysztof Janus (8.), Filip Starzyński (45+1.)