Dziennikarka walczy o życie. W Rio dopadła ją malaria

Charlie Webster na igrzyskach olimpijskich w Rio była jedną z prezenterek oficjalnego kanału reprezentacji Wielkiej Brytanii. Jednak już od pierwszego dnia rozgrywek sportowych nie czuła się najlepiej. Teraz wiadomo, że zachorowała na malarię. Obecnie przebywa w szpitalu, gdzie walczy o życie.

Brytyjska do Brazylii dotarła na rowerze. Wzięła udział w akcji charytatywnej na rzecz osób chorych na raka i w niecałe dwa miesiące przejechała trzy tysiące mil z Londynu do Rio de Janeiro. Początkowo przypuszczono, że dziennikarka jest po prostu bardzo zmęczona po tak dużym wysiłku fizycznym. Niestety lekarze mieli dla niej złą wiadomością. Po skomplikowanych badaniach okazało się, że Charlie Webster zachorowała na groźną odmianę malarii.

– Ona walczy w tej chwili o przetrwania, jesteśmy zrozpaczeni – powiedziała lokalnym mediom jedna z koleżanek dziennikarki. W Rio wspiera jej rodzina i najbliżsi przyjaciele. Charlie przebywa obecnie w prywatnej klinice. 

Rzecznik prasowa stacji potwierdziła, że stan Webster nie jest najlepszy:

– Charlie walczy właśnie o życie. Jest pod opieką najlepszych specjalistów nie tylko z Brazylii, ale też Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii - powiedziała.

Radio ZET/SI