Terroryści przemycają ludzi do Europy? „To dla nich źródło finansowania”

Tak zwane Państwo Islamskie może uczestniczyć w przemycie migrantów do Europy. – Istnieją wskazujące na to elementy – powiedział minister sprawiedliwości Włoch Andrea Orlando.

Według ministra mogą istnieć powiązania między dżihadystami a przemytnikami. Informacje na ten temat pojawiły się w wyniku śledztwa prowadzonego w ostatnich tygodniach.

Jak stwierdził Orlando, zaufani ludzie dżihadystów wydają nawet dyspozycje dotyczące rozmieszczenia migrantów na włoskim terytorium.

W wywiadzie dla dziennika „Corriere della Sera””Andrea Orlando podkreślił, że mogą istnieć„„kanały finansowania terroryzmu poprzez organizacje wysyłające migrantów z Egiptu i Libii i decydujące o tym, kogo przemycą i dokąd”.

Redaktor naczelny dziennika „La Stampa” Maurizio Molinari powiedział w telewizji informacyjnej SkyTg24, że terroryści Państwa Islamskiego wszędzie poszukują pieniędzy na swoją działalność i przypomniał, że czerpią zyski z przemytu. Teraz zaś, podkreślił, „mamy potwierdzenie, że przeniknęli do przemytu migrantów, bo to dla nich źródło finansowania”.

Radio ZET/PAP/MW

Więcej: