Terroryści szkolą dzieci. „Nowa generacja zamachowców”

Dzieci europejskich członków organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie są szkolone, by stać się „nową generacją zamachowców” – ostrzega Europol w raporcie cytowanym przez brytyjski „Independent”.

Do Syrii i Iraku, gdzie działa PI, wyjechały setki mieszkańców państw Europy, by przyłączyć się do terrorystów. Dotychczas służby ostrzegały przede wszystkim przed członkami organizacji, którzy powracają na Stary Kontynent. Teraz pojawia się nowe zagrożenie: dzieci przechodzące pranie mózgu w obozach terrorystów.

Terroryści porywają młode kobiety, zamieniając je w „żony dżihadu”, które rodzą im dzieci. Jak ostrzega Europol, gdy dorosną, mogą stanowić ogromne niebezpieczeństwo. „Państwo Islamskie w swojej propagandzie często pokazuje szkolenia nieletnich. Mają się stać nową generacją bojowników, co może stanowić zagrożenie dla państw członkowskich UE” – pisze europejska policja. Istnieje ryzyko, że zindoktrynowane dzieci już jako dorośli wrócą do Europy, szerząc radykalną ideologię.

Eksperci od terroryzmu ostrzegają, że pranie mózgu, któremu poddawane są dzieci, jest ważnym elementem strategii Państwa Islamskiego. – Indoktrynuje się ich w taki sposób, by nienawidzili Zachodu – mówi Nikita Malik z ośrodka analitycznego Quilliam Foundation.

Radio ZET/"Indepentent"/MW

Więcej: