Poród na pokładzie samolotu. Dziecko dostało niezwykły prezent!

W czasie lotu z Dubaju do Manili na świat przyszła mała Haven. Mama dziewczynki nieoczekiwania zaczęła rodzić, choć do terminu rozwiązania miała jeszcze pięć tygodni. Na szczęście obie czują się dobrze, a linie lotnicze zafundowały Haven wspaniały podarek.

Poród miał miejsce w niedzielę, ale dopiero teraz ujawniono, co stało się w czasie lotu maszyny filipińskich linii Cebu Pacific. W czwartej godzinie lotu jedna z pasażerek zaczęła rodzić. Nie mogła chyba trafić na lepszych współpasażerów i załogę: na pokładzie były dwie pielęgniarki, a dwie ze stewardess przeszły szkolenie ze specjalistycznej pomocy medycznej.

Na szczęście poród przebiegł bez komplikacji. Na pokładzie byli rodzice z małymi dziećmi, więc szybko znalazły się ubranka i kocyki dla niespodziewanej pasażerki.

Samolot wylądował w Hyderabadzie w Indiach, gdzie matka i córka trafiły pod opiekę lekarzy.

Władze linii lotniczych postanowiły dać małej Haven kartę, dzięki której będzie mogła bezpłatnie korzystać z samolotów Cebu Pacific. Na karcie jest milion mil. To wystarczająco dużo, by 20 razy polecieć z Manili do Dubaju i z powrotem. Jak podaje „Guardian”, wykupienie podobnej liczby punktów kosztowałoby równowartość ponad 410 tys. zł.

Radio ZET/"Guardian"/MW

Więcej: