Nie żyje kobieta raniona przez nożownika w Szwajcarii. Zmarł także napastnik

Nie żyje jedna z sześciu osób poszkodowanych w czasie sobotniego ataku nożownika w szwajcarskim pociągu. Nie żyje również napastnik, który podpalił wagon i zaatakował nożem pasażerów. Według mediów gdyby nie reakcja jednego z pasażerów poszkodowanych mogło być więcej. Policja ocenia, że atak nie miał podłoża terrorystycznego.

Według ustaleń policji Szwajcar rozlał łatwopalną substancję w pociągu jadącym przez kanton St Gallen, a następnie wyciągnął nóż i zaczął atakować pasażerów. Wśród poszkodowanych są trzy kobiety, dwóch mężczyzn i sześcioletnie dziecko. Ranny został także sam napastnik.

Jedna z kobiet była w ciężkim stanie. W niedzielę rano agencja AFP poinformowała, że zmarła w szpitalu. Wkrótce policja przekazała, że zmarł również napastnik.

Jak podaje portal swissinfo.ch, jeden z pasażerów wypchnął atakującego mężczyznę z pociągu, gdy pojazd zatrzymał się na stacji.

Policja podkreśla, że nożownik nie ma pochodzenia imigranckiego. Motywy jego działania nie są znane. Według policji na razie nic nie wskazuje, by był to atak terrorystyczny.   

Radio ZET/Swissinfo.ch/AFP/MW

Więcej: