Terrorysta z kościoła we Francji: Używajcie noży i atakujcie Francuzów

Zabójca 86-letniego księdza w Normandii, Abdel Malik Nabil Petitjean, apeluje do muzułmanów, by dokonywali masowych mordów "używając noży i innych narzędzi". Nagranie opublikowała związana z dżihadystami z ISiS agencja prasowa Amak.

To kolejne nagranie z zamachowcami z Normandii, co w nim dokładnie jest ? 

- To trwające 2 minuty 26 sekund wezwanie do masowych mordów. Jeden z dwóch zamachowców, którzy napadli na kościół mówi, że "czasy się zmieniły i teraz wy będziecie cierpieć, tak samo jak cierpią nasi bracia i siostry.” - relacjonuje Mariusz Gierszewski, reporter Radia ZET.

Terrorysta zwraca się na nagraniu do muzułmanów, aby dokonywali masowych mordów na Francuzach i obywatelach państw wchodzących w skład antyislamskiej koalicji w Syrii. Nagranie obfituje też w pogróżki pod adresem prezydenta i premiera Francji. 

We wtorek dwaj dżihadyści wtargnęli do kościoła w małym miasteczku w Normandii w czasie porannej mszy. Wzięli pięciu zakładników. Jednej zakonnicy udało się zbiec i zaalarmować policję. 86-letniemu proboszczowi napastnicy poderżnęli gardło. Terroryści zostali zastrzeleni przez policjantów. Wspomniane nagrania musiało więc zostać stworzone jeszcze przed atakiem na kościół.

Radio ZET/ŁS/MAG

Więcej: