„Wybacz nam, że przybyliśmy za późno”. Wzruszający list strażaka

„Żegnaj, Giulio. Kocham cię, mimo że nigdy nie miałaś okazji mnie poznać” – list o takiej treści został znaleziony przy trumnie 10-letniej Giulii, jednej z 290 ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.

Jak podaje BBC, z listu wynika, że napisał go jeden ze strażaków biorących udział w akcji ratunkowej. „Witaj, Skarbie. Zdołałem jedynie wydobyć cię z więzienia gruzów. Wybacz nam, że przybyliśmy zbyt późno” – napisał mężczyzna podpisujący się jako Andrea.

Ciało Giulii zostało znalezione 16 godzin po trzęsieniu ziemi w miejscowości Pescara del Tronto. Pod zwłokami znaleziono jej młodszą siostrę Giorgię, której udało się przeżyć kataklizm.

„Chciałbym byś wiedziała, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, by cię wyciągnąć. Gdy wróce do domu w l'Aquilii, będę wiedział, że jest pilnujący mnie anioł. Będziesz błyszczącą gwiazdą w nocy. Żegnaj Giulia. Kocham cię, mimo że nigdy nie miałaś okazji mnie poznać” – kończy list Andrea.

W sobotę odbył się pierwszy pogrzeb państwowy ofiar trzęsienia ziemi, które w środę nad ranem nawiedziło środkowe Włochy.

Radio ZET/BBC/MW

Więcej: