10-letnia dziewczynka wyciągnięta spod gruzów. Czekała na to 17 godzin

Spod gruzów jednego z budynków w Pescara del Tronto wyciągnięto 10-letnią dziewczynkę, która znajdowała się tam od 17 godzin. Dziewczynka została przewieziona do szpitala.

 – Dziesięcioletnia dziewczynka została wyciągnięta spod gruzów i przewieziona do szpitala. Jeśli chodzi o resztę, to widok zniszczeń mówi sam za siebie – poinformował media jeden z ratowników Danilo Dionisi, który pomógł w uratowaniu dziecka.

Włochy wciąż walczą ze skutkami tragedii. Bilans ofiar po trzęsieniu ziemi nadal rośnie – według najnowszych informacji zginęło w nim 247 osób, 368 zostało rannych. Wciąż trwa wydobywanie ludzi spod gruzów. Wiele osób jest zaginionych, z wieloma nie ma kontaktu.

Największe zniszczenia wstrząsy spowodowały w miejscowościach Accumoli, Amatrice, Posta, Arquata del Tronto i Pescara del Tronto. 

W ciągu pierwszych trzech godzin po trzęsieniu odnotowano aż 17 wstrząsów wtórnych, w tym największy o sile 5,5 w skali Richtera – poinformowały włoskie służby sejsmologiczne. Siłę pierwotnego wstrząsu oceniono na 6 w skali Richtera. Premier Włoch Matteo Renzi podziękował ekipom ratunkowym za wysiłek i pomoc po trzęsieniu ziemi,  które 24 sierpnia nawiedziło środkową cześć kraju.

Radio ZET/SI