,

Kamila Gasiuk-Pihowicz w Radiu ZET: Trzymam kciuki za Zbigniewa Ziobrę

11.04.2021 08:10

To, co się dzieje w obozie rządzącym bardziej, w mojej ocenie, przypomina opowieści o intrygach z pałacu sułtana i jego haremu, w tym przypadku haremu politycznego, niż z normalnego kraju, który zmaga się z potężnym kryzysem zdrowotnym i gospodarczym. Ale najwyraźniej rządzący się nudzą, skoro mają tyle czasu na knucie, przeciąganie liny i walkę o wpływy – tak o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy mówi w programie "7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET" Kamila Gasiuk-Pihowicz z Koalicji Obywatelskiej.  

7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET
fot. Radio ZET

"7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET" wrócił na antenę po blisko pięciu latach. W niedzielę 11 kwietnia gośćmi Andrzeja Stankiewicza byli: Magdalena Biejat (Partia Razem), Kamila Gasiuk-Pihowicz (Platforma Obywatelska), Marcin Horała (wiceminister infrastruktury, PiS), Marek Sawicki (PSL) oraz Paweł Mucha (doradca prezydenta).

– W tej walce o wpływy, o władzę na prawicy, bardzo mocno trzymam kciuki za Zbigniewa Ziobrę. To jest polityk, który zamienia w zgliszcza wszystko, czego dotknie. I ja wierzę, że to samo stanie się właśnie z prawicą, gdy pozycja Ziobry jeszcze bardziej urośnie – dodała posłanka opozycji. Jej zdaniem przedwczesne wybory są raczej nierealne: Prawica jest już zjednoczona wyłącznie chęcią obsadzenia synekur, a to jest najsilniejsze spoiwo. Nie sądzę, żeby w ciągu najbliższego półtora roku Kaczyński i te jego polityczne przystawki poróżnili się na tyle, żeby się to skończyło wyborami. 

W obronie Zbigniewa Ziobry stanął z kolei Marek Sawicki z PSL. Stwierdził, że minister sprawiedliwości w sporze z resztą koalicji rządzącej o Europejski Fundusz Odbudowy ma rację. – W tej sprawie Zbigniew Ziobro ma rację! Zbigniew Ziobro i prawnicy mają rację, bo rzeczywiście jest faktem, że poprzez zasoby własne Unia Europejska federalizacje się. A przecież PiS tak bardzo mocno chciało obalić ten rząd brukselski, więc wzmacniając go, Mateusz Morawiecki wystąpił przeciw Prawu i Sprawiedliwości – tłumaczył Marek Sawicki.

"7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET" 11 kwietnia. Zaprasza Andrzej Stankiewicz

„7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET” jest emitowany w każdą niedzielę po 9:00 i trwa godzinę, bez przerw reklamowych. Audycja powstaje we współpracy z Onetem. Można ją obejrzeć na żywo na RadioZET.pl, a także na głównej stronie portalu Onet.pl oraz na profilach Radia ZET i Onetu na Facebooku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się