,

Polski Ład. "Zawsze, gdy wprowadza się taką reformę, pojawiają się nieścisłości"

09.01.2022 09:10

Często tak się zdarza, że gdy wprowadzane są jakieś duże zmiany czy reformy, dochodzi do pewnych niejasności interpretacyjnych czy problemów administracyjnych. [...] Ważne, że w kieszeniach Polaków zostanie 17 mld złotych, a 70 proc. Polaków skorzysta na tych zmianach - w ten sposób poseł PiS Bartłomiej Wróblewski tłumaczył zarzuty odnośnie tego, że na początku roku na rozwiązaniach Polskiego Ładu straciła część nauczycieli i przedstawicieli służb mundurowych.

Polski Ład
fot. Radio ZET

Gośćmi Andrzeja Stankiewicza w najnowszym odcinku programu "7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET" byli: Bartłomiej Wróblewski (Prawo i Sprawiedliwość), Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica), Łukasz Rzepecki (Kancelaria Prezydenta RP), Joanna Kluzik-Rostkowska (Koalicja Obywatelska) i Piotr Zgorzelski (Polskie Stronnictwo Ludowe).

Polski Ład zdominował pierwszą część najnowszego odcinka programu "7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET". Zmiany podatkowe wprowadzone przez rząd Mateusza Morawieckiego spowodowały bowiem wypłacenie niższych wynagrodzeń m.in. wśród nauczycieli i mundurowych.

Jak powiedział na piątkowej konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Müller, „w sposób nieprawidłowy w stosunku do tego, jakie były zamierzenia reformy, wypłacono wynagrodzenia niższe, niż wynika to z obniżonych podatków”. Zaznaczył, że minister finansów podpisał już rozporządzenie, które „obliguje do tego, aby wszystkie różnice, wynikające z błędu zostały wypłacone w przyszłym tygodniu”.

Polski Ład. Poseł PiS: 70 proc. Polaków skorzysta na tych rozwiązaniach

- Jak można było napisać przepisy w taki sposób, żeby już pierwszego dnia, gdy wejdą w życie, uderzały w konkretne grupy i to nie najbogatszych? - pytał Stankiewicz. Pytanie skierowane było do reprezentującego PiS Bartłomieja Wróblewskiego, który odparł, że "żadna grupa nie straci na Polskim Ładzie", co prowadzący skwitował słowami "już stracili, dostali mniej pieniędzy".

- Będzie tutaj korekta i najpóźniej w lutym osoby, które otrzymały niższe uposażenia, dostaną wyrównanie. Często tak się zdarza, że gdy wprowadzane są jakieś duże zmiany czy reformy, dochodzi do pewnych niejasności interpretacyjnych czy problemów administracyjnych. [...] W kieszeniach Polaków zostanie 17 mld złotych, a 70 proc. Polaków skorzysta na tych zmianach. To nie są bajki, tylko twarde deklaracje i zostaną dotrzymane tak, jak wszystkie nasze poprzednie obietnice - tłumaczył. 

loader

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się