Zamknij

"Prawda jest taka, że to Putin odciął nas od gazu, a nie PiS"

01.05.2022 10:23

- To odcięcie gazu stworzyło bardzo interesujące pole do dyskusji, nie tylko politycznej, ale i merytoryczną, jeśli chodzi o gospodarkę. Przede wszystkim przecina tę PiS-owską propagandę, że to "my, tu i teraz, odcinamy się od rosyjskich surowców energetycznych" - mówił w programie "7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET" poseł PSL Dariusz Klimczak. 

7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET
fot. Radio ZET

W niedzielę w programie "7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET" 1 maja gośćmi Andrzeja Stankiewicza byli: Dariusz Klimczak (Polskie Stronnictwo Ludowe), Katarzyna Lubnauer (Koalicja Obywatelska), Włodzimierz Czarzasty (Lewica), Krzysztof Bosak (Konfederacja) i Łukasz Rzepecki z Kancelarii Prezydenta RP.

"Prawda jest taka, że to Putin odciął nas od gazu, a nie PiS"

Jednym z tematów odcinka było odcięcie dostaw gazu przez Rosję. Przypomnijmy, że od środy 27 kwietnia, od godz. 8 czasu polskiego, nastąpiło całkowite wstrzymanie dostaw gazu w ramach kontraktu jamalskiego. Podanym przez Gazprom powodem było odrzucenie przez PGNiG płatności w rublach.

W mocnych słowach sytuację skomentował poseł PSL Dariusz Klimczak. - To odcięcie gazu stworzyło bardzo interesujące pole do dyskusji, nie tylko politycznej, ale i merytoryczną, jeśli chodzi o gospodarkę. Przede wszystkim przecina tę PiS-owską propagandę, że to "my, tu i teraz, odcinamy się od rosyjskich surowców energetycznych" - mówił.

- Prawda jest taka, że to Putin odciął nas od gazu, a nie PiS. A PiS po głosowaniu nad poprawką Senatu w tej sprawie udowodniło, że wcale mu się nie spieszyło - stwierdził polityk ludowców, dodając, że sytuacja, w której część gmin w Polsce została pozbawiona na pewien czas dostaw gazu, ujawni brak przygotowania na taki problem ze strony rządu.

RadioZET.pl