,

Anna Maria Żukowska: Wyższe podatki? Zagłosujemy zgodnie z programem

30.05.2021 08:00

–  Będziemy głosować zgodnie ze swoim programem, a w programie mamy progresywne podatki – powiedziała w programie ''7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET'' Anna Maria Żukowska z Nowej Lewicy zapytana o to, czy jej ugrupowanie poprze reformy podatkowe proponowane przez PiS. 

7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET 30 maja
fot. Radio ZET

W niedzielę, 30 maja gośćmi Andrzeja Stankiewicza w 7. Dniu Tygodnia w Radiu ZET byli: Hanna Gil-Piątek (Polska 2050), Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica), Ryszard Czarnecki (PiS), Michał Szczerba (Koalicja Obywatelska) i Robert Winnicki (Konfederacja). 

Lewica poprze reformy podatkowe proponowane przez PiS?

– Czy wy jesteście w stanie poprzeć podwyżki podatków, których Jarosław Gowin wewnątrz koalicji rządzącej nie będzie chciał poprzeć? – pytał Andrzej Stankiewicz

– Będziemy głosowali zgodnie z naszym programem, nasza linią ideową. I jeżeli chodzi o podatki, jeżeli to będą naprawdę progresywne podatki, a nie tylko takie drobne korekty. Podwyższenie drugiego progu podatkowego to jest nie wszystko. Powinno być więcej progów podatkowych […] Będziemy głosować zgodnie ze swoim programem, a w programie mamy progresywne podatki – odpowiedziała posłanka Lewicy.

– Czyli dlatego, że chciałaby pani zobaczyć upadek rządu i dlatego, że to jest w programie Lewicy, to może pani popierać te propozycje przeciwko Jarosławowi Gowinowi? – dopytywał prowadzący.

– Nie dlatego. Dlatego, że to dla polskiej gospodarki dobry plan – odpowiedziała Anna Maria Żukowska.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się