,

7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET. "UE to nie Kościół, nie Bóg, którego nie można obrazić"

12.09.2021 11:50

– Okupacja brukselska? Nie zgadzam się z tą wypowiedzią, żeby było jasne. PiS też się nie zgadza. To nie jest oficjalne stanowisko naszej partii. – Tak o słowach Marka Suskiego, który nazwał Unię Europejską "okupantem brukselskim" mówił w programie 7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET poseł PiS Marcin Horała.

7 dzień tygodnia
fot. Radio ZET

– Okupacja sowiecka, niemiecka i brukselska, trzy okupacje w słowach posła Suskiego. Panu się to podoba? – pytał posła PiS redaktor Andrzej Stankiewicz.

– Były też inne wypowiedzi znacznie ważniejszych polityków, na przykład premiera – stwierdził Marcin Horała.

Poseł PiS odcina się od słów o "okupacji brukselskiej". "Zawsze mi bliżej do premiera"

– Premier się od tego odciął. Panu jest bliżej do wypowiedzi premiera, czy Suskiego, Terleckiego i Ziobry? – dopytywał prowadzący program 7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET. 

– Panie redaktorze, mi zawsze jest bliżej do wypowiedzi premiera – powiedział poseł PiS. – Nie zgadzam się z tą wypowiedzią, żeby było jasne. I PiS też się nie zgadza. To nie jest oficjalne stanowisko naszej partii – dodał Horała.

– Za kogo pan mówi? Suski też jest w Prawie i Sprawiedliwości. Sam się z sobą nie zgadza? – dopytywał prowadzący programu.   

– Jest to opinia posła Suskiego. Nie jest to stanowisko naszej formacji, ani rządu – odpowiedział Marcin Horała. – Unia Europejska, to nie jest Kościół, to nie jest pan Bóg, którego nie można obrazić, którego trzeba czcić i wielbić na kolanach. To jest instytucja międzynarodowa, w której mamy swoje prawa i możemy o nie zabiegać – dodał poseł PiS. 

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się