Zamknij

Krzysztof Gawkowski: Fundusz Sprawiedliwości stał się przepompownią nielegalnej kasy

03.10.2021 08:55

– Można mieć pretensje do raportu Najwyższej Izby Kontroli, do jego rzetelności, ale prawda jest taka, że Fundusz Sprawiedliwości stał się przepompownią nielegalnej kasy, która wspiera otoczenie ministra Ziobry – mówił w programie ''7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET'' Krzysztof Gawkowski z Lewicy. Tak skomentował raport NIK na temat wydatków z Funduszu Sprawiedliwości

– Nikt nie twierdzi, że Fundusz Sprawiedliwości w jakiejś części nie działa na rzecz wielu pokrzywdzonych, bo trzeba uczciwie powiedzieć – w tym raporcie znajdujemy informacje, że przekazywanie pieniądze służyły społeczeństwu. Tyle, że ja na szybko policzyłem i 200-300 milionów złotych brakuje – tłumaczył Gawkowski.

– Jeżeli wczytamy się w raport NIK, to w tym raporcie są wskazane de facto różnego rodzaju działania, które są jawnymi przekrętami […] Obnażona została prawda o tym, że w resorcie sprawiedliwości całe kierownictwo przekładało środki na działania, które nie powinny być z tego funduszu realizowane – dodał poseł Lewicy.

W niedzielę 3 października 2021 roku gośćmi Andrzeja Stankiewicza byli: Paulina Hennig-Kloska - Polska 2050, Krzysztof Gawkowski - Lewica, Jadwiga Emilewicz - Klub Prawa i Sprawiedliwości, Michał Szczerba - Platforma Obywatelska, Jan Kanthak - Solidarna Polska.

RadioZET.pl