,

Marek Sawicki o wyborze RPO: Zaproponujemy ponownie Marcina Wiącka

20.06.2021 08:05

7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET. W niedzielę 20 czerwca 2021 roku gośćmi Andrzeja Stankiewicza byli: Klaudia Jachira – Koalicja Obywatelska, Wanda Nowicka – Lewica, Marek Sawicki – Polskie Stronnictwo Ludowe, Piotr Wawrzyk – Prawo i Sprawiedliwość, Michał Wypij – Porozumienie. 

Andrzej Stankiewicz
fot. Radio ZET

– Apeluję po raz kolejny do polityków PiS-u: dostaliście kandydata apolitycznego, dostaliście kandydata, który nie jest idealny także dla opozycji. Wiemy, jakie głosy krytyczne były chociażby w Platformie Obywatelskiej. Więc jeszcze raz warto byłoby, żebyście to przemyśleli – tak o profesorze Marcinie Wiącku mówił w programie ''7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET'' Marek Sawicki z PSL.

– Czy to oznacza, że wy jeszcze raz jako opozycja zgłosicie profesora Marcina Wiącka? – pytał Andrzej Stankiewicz.

– Tak. Skoro udało się uzyskać dla niego tak duży konsensus na opozycji, to teraz będziemy przekonywali także Prawo i Sprawiedliwość. Mamy już dość problemów na linii Unia Europejska – polski rząd. Nie otwierajcie kolejnego pola konfliktu […] Jest szansa, żebyśmy w tym tygodniu na posiedzeniu Sejmu wybrali Rzecznika Praw Obywatelskich i będziemy proponowali ponownie profesora Marcina Wiącka – odpowiedział Marek Sawicki.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się