,

Tomasz Rzymkowski o Banasiu: Mogę mu tylko życzyć powodzenia, niech kontroluje

04.04.2021 08:35

Prezes NIK ma instrumenty jako prezes organu konstytucyjnego państwa i powinien z tych instrumentów korzystać. Często sięgam po bardzo dobre raporty Najwyższej Izby Kontroli i mogę tylko życzyć powodzenia panu prezesowi Banasiowi, niech kontroluje, niech pracownicy NIK dokonują rzetelnych kontroli wszystkich instytucji, które mają możliwość skontrolować – powiedział w programie ''7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET'' poseł PiS Tomasz Rzymkowski, komentując ostatnie słowa Mariana Banasia.

7 dzień tygodnia w radiu zet
fot. Radio ZET

W niedzielę 4 kwietnia gośćmi Andrzeja Stankiewicza w programie ''7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET'' byli: Agnieszka Pomaska - Platforma Obywatelska, Andrzej Rozenek - Nowa Lewica, Urszula Pasławska - Polskie Stronnictwo Ludowe, Tomasz Rzymkowski - Prawo i Sprawiedliwość oraz Michał Wypij - Porozumienie. 

Tomasz Rzymkowski o Banasiu: Mogę mu tylko życzyć powodzenia, niech kontroluje

Prezes Najwyższej Izby Kontroli zapowiedział w jednym z wywiadów, że NIK przyjrzy się między innymi sprawom GetBack, SKOK Wołomin i pieniądzom wyprowadzonym z CBA za rządów PiS. Tomasz Rzymkowski życzył tylko powodzenia Banasiowi i wręcz zachęcał do kontroli. – Uważam, że jeśli NIK stwierdza, że zostało złamane prawo, to proszę kierować wnioski do prokuratury. I uprzedzając odpowiedź, że prokuratura umorzy, zawsze jest możliwość zaskarżenia postanowienia do sądu i sąd zdecyduje, czy dane postępowanie jest umorzone w sposób nieprawidłowy – tłumaczył Rzymkowski.

Zapowiedzi Mariana Banasia skomentował także poseł Nowel Lewicy Andrzej Rozenek. Jego zdaniem działania NIK-u, to przykład dobrego funkcjonowania tej instytucji. – Jak patrzę na takie sytuacje, jak z panem Banasiem, to utwierdzam się w przekonaniu, że warto być propaństwowcem, bo taka instytucja jak Najwyższa Izba Kontroli, mimo że srogo doświadczona takim prezesem, jednak działa, funkcjonuje, przeprowadza kontrole. To jest dowód na to, że dobrze rozpędzona instytucja państwowa będzie funkcjonowała nawet w niesprzyjających okolicznościach – stwierdził Andrzej Rozenek.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się