,

Tomczyk: Kto dziś broni PiS w Europie? Faszyści i ludzie, którzy chcą rozbić UE

24.10.2021 09:53

Warto przytoczyć powiedzenie "pokaż mi swoich przyjaciół, a powiem ci, kim jesteś". Kto jest dziś obrońcą Morawieckiego w Unii Europejskiej? Faszyści, nacjonaliści niemieccy, hiszpańscy, pani Le Pen, która jawnie współpracuje z Putinem - mówił w audycji "7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET" Cezary Tomczyk. Poseł KO skrytykował niedawne wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego na forum Europarlamentu. 

Cezary Tomczyk
fot. Radio ZET (screen)

7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET. W najnowszym odcinku audycji prowadzonej przez Andrzeja Stankiewicza jednym z głównych tematów rozmowy między przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych było wystąpienie premiera  w Parlamencie Europejskim.

Tomczyk: Kto dziś broni PiS w Europie? Faszyści i ludzie, którzy chcą rozbić UE

Mateusz Morawiecki uczestniczył w debacie po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. nadrzędności konstytucji nad prawem unijnym. Szef rządu stwierdził, że Unia stosuje wobec Polski "język gróźb i wymuszeń", z kolei jego przemówienie zostało skrytykowane przez większość deputowanych w Strasburgu oraz polską opozycję. 

- Cała Europa to widziała. Premier Morawiecki przedstawił jednoznacznie antyunijne wystąpienie. Dziś eurodeputowani z różnych państw wytykają nas palcami i mówią, że jesteśmy blisko drzwi. Te drzwi jesteśmy w stanie zaraz przekroczyć i mówię tu o polexicie - komentował w Radiu ZET Cezary Tomczyk z Koalicji Obywatelskiej. 

Warto przytoczyć powiedzenie "pokaż mi swoich przyjaciół, a powiem ci, kim jesteś". Kto jest dziś obrońcą Morawieckiego w Unii? Faszyści, nacjonaliści niemieccy, hiszpańscy, pani Le Pen, która jawnie współpracuje z Putinem. Kto jest dziś obrońcą PiS? Ludzie, którzy chcą rozbić Unię Europejską Cezary Tomczyk, KO

Poseł KO nawiązał w ten sposób do szeroko komentowanego w mediach spotkania Morawieckiego z polityczką francuskiej prawicy (i kandydatką w przyszłorocznych wyborach prezydenckich). Przypomniał też słowa Jarosława Kaczyńskiego sprzed kilka lat, który stwierdził, że "z panią Le Pen mamy mniej więcej tyle wspólnego, co z Putinem".

Tomczyk zaprzeczył jednocześnie sugestiom ze strony uczestniczącej w programie europosłanki PiS Anny Zalewskiej, jakoby krytyczne wobec PiS wystąpienia zachodnich deputowanych (głównie socjaldemokratów oraz członków Europejskiej Partii Ludowej) napisali polscy politycy opozycyjni. 

loader

RadioZET.pl 

Logo radiozet Dzieje się