,

"7 Dzień Tygodnia w Radiu ZET". Debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa

31.05.2021 13:07

6 czerwca w specjalnym wydaniu programu "7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET" odbędzie się debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa. Poprowadzi ją gospodarz audycji Andrzej Stankiewicz. 

7 Dzień Tygodnia w Radiu ZET
fot. Radio ZET

Rzeszów stanie się centralnym punktem debaty politycznej w Polsce. To właśnie w stolicy Podkarpacia 13 czerwca mają odbyć się przedterminowe (wskutek rezygnacji długoletniego włodarza Tadeusza Ferenca) wybory na prezydenta miasta. 

"7 Dzień Tygodnia w Radiu ZET": debata prezydencka u Andrzeja Stankiewicza 6 czerwca

Tydzień przed planowaną I turą wyborów w Rzeszowie Radio ZET i Onet organizują debatę - odbędzie się ona w ramach specjalnego wydania programu "7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET". W audycji prowadzonej przez Andrzeja Staniewicza wezmą udział główni pretendenci do fotela prezydenckiego w Rzeszowie, startujący z poparciem największych ugrupowań politycznych.

Godzinnej debaty będzie można wysłuchać po 9:00 na antenie Radia ZET, a także zobaczyć na Radiozet.pl, profilu FB stacji oraz na głównej stronie Onet.pl.

Rzeszów. Przedterminowe wybory na prezydenta po rezygnacji T. Ferenca

Przyspieszone wybory na prezydenta Rzeszowa odbędą się w czerwcu wskutek decyzji Tadeusza Ferenca. Rządzący stolicą Podkarpacia od 2002 roku polityk ustąpił ze stanowiska w lutym z powodów zdrowotnych (wcześniej przeszedł Covid-19).

Następnie namaścił na swojego następcę posła Solidarnej Polski i wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła. Opinia publiczna była tym ruchem zaskoczona, gdyż Warchoł to zaufany człowiek Zbigniewa Ziobry, a Ferenc przez lata był członkiem PZPR i SLD.

Oprócz Warchoła kandydatami są także: radny Konrad Fijołek (długoletni współpracownik Ferenca, popierany przez całą demokratyczną opozycję - KO, Lewicę, PSL, Polskę 2050 i ruchy miejskie), Ewa Leniart (wojewoda podkarpacka, popierana przez PiS) oraz Grzegorz Braun (poseł Konfederacji z okręgu rzeszowskiego). 

loader

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się