,

Wypij: Walka z COVID-19? PiS, zamiast myśleć o zdrowiu Polaków, myśli sondażami

24.10.2021 12:13

Gdyby rząd poważnie potraktował sprawę od samego początku i gdyby tę samą energię, którą włożył w promocję Polskiego Ładu, włożył w promocję szczepień, dzisiaj bylibyśmy w zupełnie innym miejscu – powiedział w programie „7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET” Michał Wypij z Porozumienia, komentując przygotowania rządu do walki z koronawirusem.

7 dzień tygodnia w radiu zet
fot. Radio ZET

7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET. W niedzielę 24 października 2021 roku Gośćmi Andrzeja Stankiewicza byli: Michał Kobosko - Polska 2050, Anna Maria Żukowska - Lewica, Cezary Tomczyk - Koalicja Obywatelska, Anna Zalewska - PiS oraz Michał Wypij - Porozumienie.

Jednym z tematów omawianych w programie była strategia rządu w walce z pandemią, a zwłaszcza przyspieszającą czwartą falą koronawirusa. Przypomnijmy, że w ostatnich dniach padły kolejne rekordy zakażeń - w sobotę odnotowano ponad 6200 nowych przypadków. 

Wypij: PiS, zamiast myśleć o zdrowiu Polaków, myśli sondażami

– Znaleźliśmy się w takiej sytuacji, że sześć tygodni po otwarciu szkół jesteśmy zaskoczeni, że mamy wysyp i wzrost zakażeń. Naprawdę nie wiem, co się musi wydarzyć, żeby do ministra zdrowia dotarło, że ta sprawa jest poważna - stwierdził Michał Wypij z Porozumienia. 

PiS, zamiast myśleć o zdrowiu Polaków, niestety cały czas myśli sondażami i cały czas zachowuje się, jakby było w kampanii wyborczej - dodał. 

Gdyby rząd poważnie potraktował sprawę od samego początku i gdyby tę samą energię, którą włożył w promocję Polskiego Ładu, włożył w promocję szczepień, dzisiaj bylibyśmy w zupełnie innym miejscu Michał Wypij, poseł Porozumienia

Z kolei Michał Kobosko z Polski 2050 powiedział, że marne wyniki polskiego rządu w walce z koronawirusem, to efekt polityki prowadzonej przez PiS.

– Ten rząd odpowiada przed Polakami za zarządzanie pandemią. Od półtora roku nie słucha ludzi, nie słucha lekarzy, nie słucha przedsiębiorców […] Rząd drży przed własnym elektoratem, przed zrobieniem jakiegokolwiek odważniejszego i potrzebnego ruchu w tej sytuacji – tłumaczył współpracownik Szymona Hołowni. 

loader

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się