Zamknij

15. emerytura? Andrzej Duda: trzeba będzie ją rozważyć

29.08.2022 08:26

Seniorzy mogą liczyć na trzynastą i czternastą emeryturę. Niewykluczone, że ich konta zasili także piętnaste świadczenie z ZUS, co w rozmowie z Radiem ZET zapowiedział prezydent Andrzej Duda.

Duda o 15. emeryturze
fot. RadioZET.pl

Emeryci z dodatkowym świadczeniem? Prezydent Andrzej Duda pytany o „piętnastkę” na antenie Radia ZET odparł, że nie wyklucza takiego scenariusza. Przypomnijmy, że seniorom przysługuje trzynastka w wysokości minimalnego świadczenia. ZUS rozpoczął także wypłatę czternastek, których wysokość zależna jest od emerytury seniora. 

15. emerytura? Deklaracja Andrzeja Dudy

- Jeśli będzie potrzebna 15. emerytura, to również trzeba będzie ją rozważyć, także w kontekście możliwości budżetowych. Będę razem z rządem pracował nad tymi kwestiami i będą mobilizował rząd – mówił prezydent.

Pomysł 15. emerytury pojawił się już w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. - Mam nadzieję, że będzie czternasta emerytura, daj Boże, że będzie potem piętnasta emerytura – tak zachęcał wyborców do oddania na niego głosu Andrzej Duda podczas kampanii w 2020 roku. Eksperci są podzieleni w ocenie dodatkowego transferu. Zdaniem Instytutu Emerytalnego w obliczu rosnącej inflacji lepszym rozwiązaniem byłaby np. podwójna waloryzacja niż dodatkowe świadczenia dla seniorów. 

loader

RadioZET.pl