,

700 plus zamiast 500 plus? "Myślę, że ministerstwo nad tym pracuje"

31.03.2023 17:38

- Myślę, że Ministerstwo Finansów nad tym pracuje, tak sądzę - odpowiedziała Jadwiga Emilewicz w Radiu ZET na pytanie, czy 500 plus może wzrosnąć do 700 zł. Była wicepremier, a obecnie posłanka klubu PiS podkreśliła, że to nie pierwszy raz, gdy toczy się dyskusja o waloryzacji tego świadczenia. 

700 plus
fot. Arkadiusz Ziolek/East News

Jadwiga Emilewicz - była wicepremier i minister rozwoju, obecnie posłanka klubu PiS - była Popołudniowym Gościem Radia ZET w programie Beaty Lubeckiej.

700 plus zamiast 500 plus? Emilewicz odpowiada

Polityczka została zapytana m.in. o to, czy sztandarowe świadczenie socjalne rządów PiS, czyli 500 plus, z uwagi na wysoką inflację i idącą za tym podwyżkę cen żywności oraz usług, ulegnie waloryzacji np. do 700 zł? Odpowiedź nie była jednoznaczna.

- Myślę, że Ministerstwo Finansów nad tym pracuje, tak sądzę - powiedziała. Podkreśliła, że to nie pierwszy raz, gdy toczy się dyskusja o waloryzacji. - Ja na pewno w takich dyskusjach uczestniczyłam, na różnych forach, w parlamencie między posłami - wyjaśniła.

- Czyli coś jest na rzeczy - dopytywała Lubecka. - To, czy waloryzacja 500 plus będzie czy, nie będzie, pozostawmy już rządowi. Tak, jak powiedziałam: w tej sprawie decydują premier oraz minister finansów - podsumowała ten wątek.

loader

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się