Zamknij

Anwil wznawia produkcję. „Decyzja mimo trudnych warunków”

29.08.2022 09:54

Wieść o wstrzymaniu produkcji nawozów i surowego CO2 sparaliżowała rynek. Przedstawiciele branży spożywczej zaczęli przygotowywać się do scenariusza ograniczenia produkcji, co groziło pustymi półkami w sklepach. Spółka zdecydowała zatem o wznowieniu pracy „mimo trudnych warunków”.

Anwil wznawia produkcję
fot. GERARD/REPORTER/East News

Gaz to główny surowiec wykorzystywany przy wytwarzaniu nawozów azotowych. Spółka Anwil 23 sierpnia zdecydowała o zatrzymaniu ich produkcji właśnie ze względu na gwałtowny wzrost cen surowca. Wiadomość ta zaniepokoiła nie tylko rolników, lecz całą branżę spożywczą, która obawiała się redukcji. Po tygodniu jednak należąca do Orlenu spółka Anwil zdecydowała o wznowieniu pracy.

Anwil wznawia produkcję

Anwil, spółka w całości należąca do PKN Orlen zdecydowała o wznowieniu produkcji nawozów azotowych - poinformował w poniedziałek PKN Orlen.

"Mimo trudnych warunków na rynku gazu, ANWIL wznawia produkcję nawozów i tym samym surowego CO2. Robimy wszystko, aby ten produkt, wykorzystywany w branży medycznej oraz do produkcji żywności był dostępny na polskim rynku" - przekazał na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

loader

RadioZET.pl/PAP