Zamknij

Apartament w górach. Tu inwestorzy są chronieni przed skutkami inflacji

Inflacja od dekad nie była tak wysoka. Jej skutki są zauważalne na różnych poziomach życia, a z analiz ekonomistów wynika, że sytuacja potrwa jeszcze kilka kwartałów. Jak w dobie drożyzny chronić swój kapitał i w co zainwestować, by pieniądze nie traciły na wartości?

Sposób na inflację? Inwestycja w Zieleńcu
fot. Infinity Zieleniec Ski&Spa

Jedną z odpowiedzi może okazać się turystyka górska w połączeniu z luksusową nieruchomością. To pakiet odporny na wszelkie kryzysy, który nie bez powodu zaczyna przyciągać coraz więcej inwestorów.

Mieszkanie na własność w górach i inwestycja przynosząca pasywny dochód w jednym? Przykładem takiego rozwiązania są apartamenty w systemie condo w powstającej inwestycji INFINITY Zieleniec ski&spa. Aparthotel zlokalizowany w sercu Zieleńca, czyli górskiej części Duszników-Zdroju, właścicielom lokali pozwoli nie tylko cieszyć się luksusową nieruchomością, ale i dobrze zarobić. Jak to działa? Oto tajniki nowej inwestycji z widokiem na malownicze sudeckie pasma górskie i obiecujące zyski.

Aparthotel INFINITY Zieleniec ski&spa kontra inflacja

Prognozy wskazują jasno: spadku cen w najbliższym czasie absolutnie nie możemy się spodziewać. W kwietniu bieżącego roku ich wzrost w skali rocznej sięgnął 12,4 proc. w maju aż 13,9! Jak zatem ochronić oszczędności, by nie straciły na wartości?

Lokaty, wobec wysokiej inflacji, nie dają zarobić, zaś inwestycje w nieruchomości na własną rękę mogą się wiązać z koniecznością sięgnięcia po fachową wiedzę i uzbrojenia się w cierpliwość w poszukiwaniu odpowiedniej inwestycji. A gdyby tak postawić na zakup prestiżowej nieruchomości, która z racji standardu i lokalizacji nieprędko straci na wartości, a do tego przyciągnie szukających relaksu turystów?

Umożliwiają to apartamenty systemie condo. Tego typu lokale nie wymagają od inwestora śledzenia sytuacji na rynku najmu czy kontaktu z wynajmującymi mieszkanie, umożliwiają także dość swobodne generowanie zysku.

Jak to wygląda w praktyce? Sprawa nie jest skomplikowana: inwestor kupuje lokal w obiekcie hotelowym, operator aparthotelu zajmuje się najmem zakupionej nieruchomości, a właściciel cieszy się zyskami ze współpracy. Proste zasady, opcja na zysk, a do tego możliwość korzystania z apartamentu przez właściciela w określonym czasie w ciągu roku. Nabycie lokalu zostaje potwierdzone wpisem w indywidualnej księdze wieczystej, dzięki czemu inwestor staje się właścicielem apartamentu.

Inwestycja w apartament w INFINITY Zieleniec ski&spa pozwala na wypracowanie zysku w wysokości nawet do 7 proc. w skali roku. To więcej niż niejedna lokata. Jest on też o wiele bardziej bezpieczny niż w przypadku obciążonych ryzykiem inwestycji giełdowych czy samodzielnym najmem nieruchomości na niestabilnym rynku, który wciąż jest pod wpływem pandemicznego szoku i skutków wojny za wschodnią granicą. 

Czy zakup lokalu w aparthotelu ochroni nasze oszczędności przed utratą wartości w dobie najwyższej od dwóch dekad inflacji? Sprawę należy rozpatrywać w dalszej perspektywie, uwzględniając prognozy makroekonomiczne. Według rządowego dokumentu „Wieloletni plan finansowy państwa na lata 2022-2025” średniorocznej inflacji trudno będzie sprostać. Roczny wzrost cen w bieżącym roku ma wynieść rekordowe 9,1 proc., ale w kolejnych latach, zgodnie z prognozami, sytuacja się poprawi. Średnioroczna inflacja w 2023 roku ma wynieść 7,8 proc., w 2024 roku – 4,8 proc., zaś w 2025 roku – 3,5 proc. Inwestycja w aparthotel to decyzja, której owoce inwestorzy zbierać będą przez kolejne lata. Zaletą tego rozwiązania jest także zwrot VAT z tytułu zakupu nieruchomość. Co niezwykle istotne - nie trzeba być przedsiębiorcą, by skorzystać z tego rozwiązania - możliwość odzyskania podatku przysługuje także osobom fizycznym.

Planowany termin oddania obiektu do użytku to IV kwartał 2023 roku, jednak już dziś spora jego część jest ukończona, niebawem udostępniony zostanie także apartament pokazowy. Bliższe zapoznanie się z powstającą inwestycją umożliwiają przygotowane przez inwestora wizualizacje.

Luksus z widokiem na góry i wieloletnie zyski

Apartament w standardzie hotelowym, stylowy design, dostęp do strefy basenowej i SPA, siłownia i restauracja do dyspozycji, a także piękne górskie panoramy  na wyciągnięcie ręki. INFINITY Zieleniec ski&spa to możliwość połączenia wakacji ze zdalnym prowadzenie biznesu. Dlaczego wakacji? Każdy inwestor jest właścicielem zakupionego przez siebie lokalu i może z niego korzystać nawet przez 28 dni w roku.

Luksus z widokiem na zyski
fot.

INFINITY Zieleniec ski&spa

W zimie do dyspozycji ma bogatą infrastrukturę ośrodka narciarskiego Zieleniec Sport Arena, zaś latem znajdujące się w pobliżu górskie czy rowerowe szlaki.

Każdy inwestor przed podjęciem decyzji, która niesie za sobą konsekwencje na lata, zadaje sobie pytanie o opłacalność tego biznesu. Czy ludzie nadal jeżdżą w góry? Gdzie się zatrzymują? Innymi słowy, czy istnieje ryzyko, że nasza nieruchomość nie będzie cieszyła się zainteresowaniem potencjalnych turystów? Przybliżmy zatem kilka statystyk, które ułatwią przyszłym właścicielom research i badanie potencjalnego popytu na usługi hotelowe w Sudetach.

O odrodzeniu polskiej turystyki świadczą, chociażby dane Głównego Urzędu Statystycznego. W raporcie za 2021 rok dotyczącym wykorzystania bazy noclegowej czytamy, iż w minionym roku liczba turystów w obiektach noclegowych wzrosła o prawie jedną czwartą w porównaniu z 2020 rokiem. Polacy spragnieni odpoczynku, wakacji, górskich wycieczek i wspólnych spotkań po pandemicznej izolacji coraz chętniej korzystają z tej formy wypoczynku. Na szacunkowe 22 mln turystów w 2021 roku 16 mln zatrzymuje się właśnie w hotelach – wynika z danych GUS. A co z kierunkiem podróży? Góry bronią się same. Dane potwierdzają, że jest to ponadczasowy cel wycieczek niezależnie od pory roku .W minionym roku Dolny Śląsk odwiedziło 2,4 mln turystów, a sezon dopiero przed nami. Można pokusić się o stwierdzenie, że liczba turystów będzie rosła.

Stabilność inwestycji zapewnią zatem walory turystyczne lokalizacji aparthotelu. Zieleniec jest bowiem najważniejszym ośrodkiem turystycznym w regionie i jednym z największych w kraju. Ponadto jest częścią uzdrowiska - Dusznik-Zdroju. Turystów przyciągnąć mogą dodatkowo otaczające hotel pasma Gór Orlickich i Bystrzyckich. Okolica słynie z wyjątkowego, korzystnego dla zdrowia klimatu oraz licznych atrakcji.  Wśród nich należy wymienić kultowe Góry Stołowe, zabytki okolicznych miejscowości czy największego w tej części regionu miasta - Kłodzka oraz ponad wszystko dziesiątki kilmetrów pięknych szlaków i tras.

W bliskim sąsiedztwie INFINITY Zieleniec ski&spa znajdują się także warte uwagi punkty widokowe. Piękną panoramę można podziwiać nie tylko ze szczytów gór, ale także z wież widokowych np. z platformy znajdującej się na Orlicy. Okolicę można podziwiać także podczas wypraw konnych organizowanych przez Ranczo Gryglówka, które przez cały rok oferuje naukę jazdy dla najmłodszych i nie tylko. Na miłośników aktywnego spędzania czasu czekają także liczne, zróżnicowane trasy rowerowe m.in. w zielenieckim Bike Parku czy możliwość udziału w spływach kajakowych na pobliskich rzekach .Każdy lokator zakupionego przez nas lokalu znajdzie zatem coś dla siebie. To miejsce zarówno dla fanów górskich wycieczek i sportu, jak i wszystkich poszukujących relaksu i regeneracji w otoczeniu przyrody.

INFINITY Zieleniec ski&spa, czyli wypoczynek i biznes w jednym
fot.

INFINITY Zieleniec ski&spa

Nie sposób nie wspomnieć, że INFINITY Zieleniec ski&spa, jak sama nazwa wskazuje, posiada nowoczesną strefę wypoczynku. Hotelowe SPA zapewni odprężenie i relaks za sprawą profesjonalnych gabinetów zabiegowych i masaży. Do dyspozycji gości jest także saunarium i basen. Turyści nie doświadczą tu kolejek, zaś kompleksowa opieka ekspertów w luksusowym obiekcie pozwoli im oderwać się od codziennych obowiązków.

Aparthotel INFINITY Zieleniec ski&spa. Luksusowe pokoje pod najem i na własność

Apartamenty zostaną wykończone zgodnie z najnowszymi trendami aranżacji wnętrz tak, by to architekturę wpisać w otaczającą obiekt przyrodę. Apartamenty z prywatną łazienką są jedno-, dwu- oraz trzypokojowe, a ich metraż wynosi od 28 do 63 m2. W trosce o otaczającą hotel przyrodę architekci postawili na ekologiczne rozwiązania. Hotel ogrzewany będzie z wykorzystaniem odnawialnych źródeł ciepła: pomp, konwertorów i klimatyzacji. Widok z okien pozwala cieszyć się panoramami, których piękna nie będzie w stanie oddać nawet poniższa wizualizacja.

INFINITY Zieleniec ski&spa, czyli mieszkaj i zarabiaj
fot.

Właściciel nie musi martwić się o wyposażenie, ponieważ apartament wykończony będzie „pod klucz”, Większość lokali posiada balkon, taras lub loggie. Dodatkowo do dyspozycji gości jest też taras widokowy, patio, część restauracyjna oraz parking. Architekci zadbali o każdy detal przy projektowaniu każdego z 365 pokoi. To nowatorska wizja aparthotelu, który połączy wygodę z designem.

INFINITY Zieleniec ski&spa
fot.

INFINITY Zieleniec ski&spa, czyli styl i wygoda

Poza rozbudową infrastrukturą wraz ze strefą SPA i basenami obiekt posiada także nowoczesne centrum konferencyjne. W połączeniu z ofertą hotelową czy gastronomiczną tworzy tym samym doskonałe miejsce organizacji konferencji i szkoleń, czy eventów.

INFINITY Zieleniec ski&spa to kompleksowy obiekt stworzony z myślą o  wypoczynku, a także pozwalający na generowanie zysku. Aparthotel w Zieleńcu to obiekt z turystycznym potencjałem, a zarazem stabilna i odporna na kryzysy lokata kapitału.

Artykuł powstał przy współpracy z INFINITY Zieleniec Ski&Spa