Zamknij

Nietypowa awaria Facebooka. „Wyświetlają się dziwne posty”

24.08.2022 11:56

Od rana użytkownicy Facebooka na całym świecie zostali „zaspamowani” postami przypadkowych internautów. „Cały wall został zaśmiecony spamem do sławnych osób” – skarżyli się użytkownicy.

Nietypowa awaria Facebooka. „Wyświetlają się dziwne posty”
fot. Shutterstock

Facebook odnotował nietypową awarię dotyczącą algorytmów. Zwykle posty udostępniane na tzw. wallu dotyczą polubionych stron lub obserwowanych użytkowników platformy. Choć każdy może zostawić komentarz na stronie lub profilu sportowca, celebryty czy polityka (w zależności od ustawień profilu), to takie posty mają zwykle ograniczony zasięg i nie są w pierwszej kolejności wyświetlane na „tablicy” użytkownika. Awaria sprawiła, że tego typu posty „zaspamowały” Facebooka.

Dziwna awaria Facebooka. Co się stało?

„Cały wall zaśmiecony spamem do sławnych profili i osób”, „zaspamowali feed”, „wyświetlają mi się dziwne posty”, „widzę na swojej tablicy tylko komentarze zagranicznych ludzi do zespołów muzycznych i aktorów”. Te i inne komentarze można przeczytać na stronie Downdetector.pl, która po godzinie 10:00 odnotowała ponad 3 tys. skarg na działanie serwisu.

Awaria Facebooka
fot.

downdetector.pl

„Użytkownikom pokazują się masowo posty zamieszczane przez użytkowników na tablicach celebrytów, gwiazd i innych osób publicznych. Wynika to prawdopodobnie z awarii algorytmu, który decyduje o tym, co i w jakiej kolejności wyświetlane jest korzystającym z Facebooka” – poinformował portal Wirtualnemedia.pl.

Ta nietypowa awaria ma charakter globalny i dotyczy każdego urządzenia. Problemy zgłosili użytkownicy smartfonów z Androidem i iOS oraz komputerów stacjonarnych.

loader

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl