Obserwuj w Google News

Bezrobocie w lutym. Czy wojna wpłynęła na polski rynek pracy?

1 min. czytania
23.03.2022 10:53
Zareaguj Reakcja

Wybuch wojny w Ukrainie spowodował napływ uchodźców do Polski. Ofiary Putina przyjmowane są do polskich domów jak goście i wspierane przez nasz rząd w trudnym dla siebie czasie. Polacy pomagają im także w znalezieniu pracy. Sprawdzamy, czy efekty są już widoczne na polskim rynku pracy.

Bezrobocie w lutym. Czy wojna wpłynęła na polski rynek pracy
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Bezrobocie stoi w miejscu – tak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Stopa bezrobocia w lutym 2022 r. wyniosła 5,5 proc. i jest to taki sam wynik jak w styczniu.

W kolejnych miesiącach sytuacja może się diametralnie zmienić. Polski rynek pracy jest w stanie przyjąć nawet 500 tysięcy pracowników z Ukrainy – mówiła prof. Elżbieta Mączyńska z SGH w rozmowie z PAP. Resort pracy zadeklarował wsparcie: przeznaczy 40 mln zł na aktywizację zawodową cudzoziemców.

Bezrobocie w Polsce w lutym 2022

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w lutym 921,8 tys. wobec 927,1 tys. osób w styczniu.

Wcześniej Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej informowało, że według szacunków resortu, stopa bezrobocia w lutym wyniosła 5,5 proc.

RadioZET.pl/PAP/GUS