Zamknij

Biedronka szuka pracowników. Płaci nawet średnią krajową

10.02.2022 15:12

Sieć Biedronka, czyli największy prywatny pracodawca w Polsce, ogłosiła rekrutację. Pracownicy nowego magazynu mogą zarobić nawet 6000 złotych brutto. To więcej, niż przeciętna płaca w gospodarce.

Praca w magazynie Biedronki
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Biedronka ogłasza rekrutację. Znana sieć handlowa otwiera 17. magazyn w Polsce, który ulokowany będzie w Stawigudzie, w powiecie olsztyńskim.

Niebawem ruszy rekrutacja około 500 pracowników do nowego centrum logistycznego. Czym będą zajmować się pracownicy magazynu i na jaką pensję będą mogli liczyć? Biedronka zdradziła warunki współpracy.

Praca w magazynie Biedronki. Ile można zarobić?

„Nowe centrum dystrybucyjne zlokalizowane na działce o powierzchni 9 hektarów w miejscowości Stawiguda obok Olsztyna zajmie 38 tys. metrów kwadratowych powierzchni, czyli więcej niż 5 pełnowymiarowych boisk piłkarskich” – czytamy w komunikacie Biedronki.

 

Nowy magazyn będzie wyposażony w ponad 200 wózków widłowych oraz 175 pojazdów ciężarowych. Sieć szuka zatem nowych pracowników. Ruszyła rekrutacja na stanowiska kadry kierowniczej, a na początku marca rozpocznie się proces zatrudniania na stanowiska operacyjne, począwszy od magazynierów, inspektorów ds. administracyjno–magazynowych, specjalistów oraz kontrolerów jakości.

Ile można zarobić na tych stanowiskach?

- Magazynier z najmniejszym stażem uzyska nie mniej niż 3950 zł brutto

- Magazynier ze stażem 3 lata ma zagwarantowane zarobki wynoszące minimum 4400 zł brutto.

- Inspektor ds. administracyjno-magazynowych rozpoczynający karierę otrzyma 4500 zł brutto,

- doświadczony inspektor może liczyć na 4800 zł brutto

 

Pracownicy oprócz pensji zasadniczej mogą liczyć też na premie uznaniowe powiązane z realizacją celów, powiększające ich realne wynagrodzenia:
 – magazynier może otrzymać łączne wynagrodzenie do 5810 zł brutto,
- inspektor ds. administracyjno-magazynowych do kwoty 6150 zł brutto.

Łączne wynagrodzenie, zarówno magazyniera, jak i inspektora, może zatem przekroczyć przeciętną płacę w gospodarce. Główny Urząd Statystyczny podał, że w całym 2021 roku Polacy zarobili średnio 5662,53 zł brutto.

loader

RadioZET.pl/mat.pras