Zamknij

Carrefour podnosi pensje. Pracownicy zarobią więcej. Co wywalczyli związkowcy?

27.04.2022 16:27

Negocjacje między zarządem Carrefour Polska a organizacjami związkowymi doprowadziły do porozumienia. Według portalu wiadomoscihandlowe.pl pracownicy będą mieli podniesione pensje.

Carrefour podnosi pensje. Pracownicy zarobią więcej. Co wywalczyli związkowcy
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Carrefour dostosuje się do części postulatów związkowców. Pracownicy mogą liczyć na wyższe wynagrodzenia. Jest to efekt trwających prawie dwa miesiące negocjacji. Portal wiadomoscihandlowe.pl poinformował, że swoje postulaty związkowcy z NSZZ Solidarność przedstawili zarządowi firmy 25 lutego.

W artykule czytamy, że związkowcy domagali się wzrostu płacy zasadniczej, ale też podniesienia ekwiwalentu pieniężnego za pranie odzieży roboczej oraz zwiększenia zatrudnienia z uwagi na ponadnormatywnym obciążeniem pracą, wynikające z niedostatecznej liczby osób zatrudnionych w sklepach.

Efekty negocjacji związków zawodowych z zarządem Carrefour Polska

Obecnie postulat dotyczący zwiększenia liczby pracowników w sieci pozostał bez odpowiedzi zarządu. Do tej pory władze firmy zgodziły się na podwyżki oraz ekwiwalent finansowy za pranie odzieży roboczej.

Portal wiadomoscihandlowe.pl poinformował, że podwyżki będą wprowadzane w dwóch etapach. Pierwszy zacznie obowiązywać od 1 czerwca 2022 r. i obejmie 88 proc. pracowników firmy. Justyna Orzeł, sekretarz generalna i dyrektor działu zasobów ludzkich w Carrefour Polska, ujawniła, że w przypadku pracowników zatrudnionych w strukturach sklepów na stanowiskach wykonawczych i operacyjnych podwyżka wyniesie średnio 8,7 proc. wynagrodzenia zasadniczego. W odniesieniu do minimalnego wynagrodzenia wzrost ten wyniesie 9,3 proc. − Z kolei pracownicy zatrudnieni w strukturach sklepów na wyższych stanowiskach oraz pracownicy centrali firmy, otrzymają podwyżkę w wysokości 5 proc. wynagrodzenia zasadniczego, ale nie mniej niż 280 złotych brutto − stwierdziła Justyna Orzeł.

Podwyżka wprowadzana w drugim etapie, czyli od 1 września 2022 r., będzie miały charakter indywidualny. Przedstawicielka sieci Carrefour wyjaśniała w komentarzu dla portalu wiadomoscihandlowe.pl, że zostanie ona przyznana w oparciu o badania rynkowe oraz wyniki oceny kompetencji i efektywności pracowników zgodnie z polityką wynagrodzeń obowiązującą w firmie.

loader

RadioZET.pl/Wiadomoscihandlowe.pl