Obserwuj w Google News

„Cenowe tąpnięcie na stacjach”. Benzyna poniżej 7 zł za litr

Katarzyna Witwicka
2 min. czytania
11.08.2022 13:55
Zareaguj Reakcja

Tankowanie będzie coraz tańsze? Analitycy rynku paliw mają dobre wieści dla kierowców, benzyna jest coraz tańsza. Oto prognozy na najbliższe dni.

Ceny paliw w dół
fot. Maciej Luczniewski/REPORTER/East News

Ceny paliw w ostatnich miesiącach uderzyły w portfele kierowców. Ceny w niektórych punktach przekroczyły 8 zł za litr paliwa, a najpopularniejsze stacje benzynowe zdecydowały o specjalnych promocjach dla kierowców, by złagodzić finansowy ból tankowania. Analitycy mają jednak dobre wieści dla kierowców: jest taniej i niewykluczone, że tendencja spadkowa w przypadku cen benzyny utrzyma się na dłużej.

Ceny paliw w dół. Tankowanie będzie coraz tańsze?

W drugim tygodniu sierpnia benzyna 95 potaniała o 33 gr/l; jej cena spadła poniżej 7 zł. To cenowe tąpnięcie na stacjach - ocenili analitycy e-petrol.pl. Litr benzyny kosztuje dziś średnio 6,86 zł.

Redakcja poleca

Obniżki cen widoczne są także w przypadku oleju napędowego, który jest tańszy o 32 gr i kosztuje nieco ponad 7 złotych za litr. Tańszy o 4 gr jest także autogaz, który kupimy średnio po 3,27 gr za litr.

Analitycy podkreślili, że tak niskich cen nie było od maja bieżącego roku. Najniższe ceny odnotowano na stacjach w województwie łódzkim, gdzie benzyna „95-tka” kosztuje 6,80 zł za litr, diesel 7,10 zł za litr i autogaz – 3,11 zł za litr. Podobne ceny utrzymują się na Pomorzu.

Redakcja poleca

Po drugiej stronie barykady jest województwo zachodniopomorskie. Kierowcy za litr benzyny płacą tam średnio 6,94 zł za litr benzyny. Diesel za stawką 7,20 zł za litr najdroższy jest na Podkarpaciu i w województwie lubuskim, a LPG kosztuje najwięcej na Dolnym Śląsku.

RadioZET.pl/e-petrol/PAP