,

Ceny paliw nieprędko spadną. Oto prognozy na najbliższe dni

Katarzyna Witwicka
11.03.2022 15:24

Konieczność szukania alternatyw dla rosyjskiej ropy przekładać się będzie  na wysokie ceny tego surowca i paliw gotowych -  ocenili w analitycy e-petrol.pl. Sankcje uderzą nie tylko w rosyjską gospodarkę, ale i kieszenie kierowców. Jak będą kształtowały się ceny paliw w najbliższych dniach?

Ceny paliw rosną w zaskakującym tempie
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/east News

Ceny paliw rosną, co jest konsekwencją szukania alternatyw dla rosyjskiej ropy. Odpowiedzią na agresję Putina są sankcje i próba odizolowania Rosji pod względem gospodarczym.

Płacą za to m.in. kierowcy, którzy ponoszą koszty szukania alternatyw dla rosyjskiego surowca. Jakich cen na stacjach paliw możemy się spodziewać w najbliższych dniach?

Ceny paliw nadal wysokie. Niepokojące prognozy

- W przyszłym tygodniu na stacjach paliw możemy spodziewać się cen PB 95 na poziomie  6,75-6,99 zł/l , a diesla 7,68-7,89 zł/l. Konieczność szukania alternatyw dla rosyjskiej ropy przekładać się będzie  na wysokie ceny tego surowca i paliw gotowych -  ocenili w piątek analitycy e-petrol.pl.

Na szybkie obniżki raczej nie należy liczyć, ale dobrą wiadomością dla kierowców jest prognoza zwolnienia tempa wzrostu cen w najbliższym czasie. Obecnie, jak ocenili analitycy, mamy do czynienia za zmianami cen, „które w normalnej rynkowej sytuacji powinny zajmować tygodnie, a nawet miesiące”.

Jeszcze dwa tygodnie temu kierowcy zastanawiali się, jak szybko ceny paliw powrócą ponad poziom 6 zł, a dzisiaj z niepokojem spoglądamy już w stronę 10 zł. Taki czarny scenariusz w najbliższych dniach się nie wydarzy, a powrót cen ropy naftowej w okolice poziomu 110 dolarów daje nadzieję, że na stacjach zobaczymy spadkową korektę analitycy e-petrol.pl.

"Takiej dynamiki zmian na detalicznym rynku paliw w historii notowań realizowanych przez e-petrol.pl jeszcze nie obserwowaliśmy” – podsumowali eksperci.

loader

RadioZET.pl/PAP/e-petrol.pl

Logo radiozet Dzieje się