Zamknij

Córki Putina z zakazem wjazdu do UK. Międzynarodowe sankcje dla dzieci oligarchów

08.04.2022 17:24
Córki Putina z zakazem wjazdu na UK. Międzynarodowe sankcje na dzieci oligarchów
fot. Pawel Dudzik/East News

Córki Putina i Ławrowa zostały objęte międzynarodowymi sankcjami. Mają zakaz wjazdu do Wielkiej Brytanii, ich aktywa w tym kraju zostają zamrożone, a brytyjscy obywatele i firmy nie mogą dokonywać z nimi żadnych transakcji finansowych.

Sankcje na Rosję nakładane są już nie tylko na instytucje, firmy i oligarchów. Obciążenia obejmują także dzieci rosyjskich magnatów. Najpierw Biały Dom ogłosił nałożenie sankcji na dwie dorosłe córki Putina, Jekaterina Tichonowa i Maria Woroncowa, a także dzieci i żonę szefa MSZ Siergieja Ławrowa. Teraz w ślady USA idzie Wielka Brytania. 

Córki Putina obciążone międzynarodowymi sankcjami

Wielka Brytania dodała w piątek do listy osób objętych sankcjami dwie córki dorosłe prezydenta Rosji Władimira Putina oraz córkę rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa.

Córki Putina - Maria Woroncowa i Jekaterina Tichonowa - oraz córka Ławrowa Jekaterina Winokurowa na mocy nałożonych sankcji mają zakaz wjazdu do Wielkiej Brytanii, ich aktywa w tym kraju zostają zamrożone, a brytyjscy obywatele i firmy nie mogą dokonywać z nimi żadnych transakcji finansowych.

Obie córki Putina pochodzą z jego byłego małżeństwa z Ludmiłą, z którą rozwiódł się kilka lat temu. Maria Woroncowa jest endokrynologiem dziecięcym, Jekaterina Tichonowa jest naukowcem na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym im. Łomonosowa, szefową firmy Innopraktika oraz byłą tancerką akrobatyczną. Z kolei Jekaterina Winokurowa jest córką Ławrowa z jego istniejącego tylko formalnie małżeństwa i żoną biznesmena Aleksandra Winokurowa. Większość życia spędziła poza Rosją.

Wcześniej już brytyjski rząd nałożył sankcje na pasierbicę Ławrowa, która studiowała i mieszkała w Wielkiej Brytanii i, jak informowały media, jako studentka kupiła apartament w drogiej dzielnicy Londynu za ponad 4 mln funtów.

RadioZET.pl/PAP

CMjBQLDAsUGw=