Zamknij

Czy 04.09 to niedziela handlowa? Które sklepy będą otwarte?

01.09.2022 16:06

Niedziela 04.09 będzie niehandlowa. Tym samym zakupy zrobisz tylko w wybranych miejscach. Które sklepy będą otwarte w dniu 4 września 2022 roku? W jakich godzinach? Sprawdź szczegółowe informacje.

Niedziela niehandlowa
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Niedziela handlowa to dzień, który w Polsce wypada bardzo rzadko. Tak się ułożyło, że ostatnią mieliśmy tydzień temu - 28 sierpnia. Teraz na kolejną niedzielę handlową przyjdzie nam poczekać. I to dość długo. W 2022 roku wypadną jeszcze tylko dwie handlowe niedziele - tuż przed świętami Bożego Narodzenia, czyli 11 i 18 grudnia. 4 września czeka nas zatem niedziela niehandlowa. To oznacza, że nie zrobimy zakupów w dyskontach takich jak Kaufland, Lidl, Carrefour czy Auchan. Zamknięte pozostaną też niemal wszystkie sklepy sieci Biedronka. Zgodnie z informacjami dyskontu otwarte w niedziele niehandlowe są tylko dwa sklepy w Warszawie - (Kijowska 20, Al. Jerozolimskie 54).

loader

Czy niedziela 04.09 jest niedzielą handlową?

Jeśli zamknięte są supermarkety, czy zrobimy zakupy w innych miejscach? Zdecydowanie tak. Oczywiście mówimy tu o dużo mniejszych sklepach, ale w zupełności wystarczających do zrobienia niedzielnych zakupów. Otóż handel prowadzony w niedzielę niehandlową jest w większości sklepów sieci Carrefour Express, Carrefour Market czy Żabka. Pamiętaj jednak, by wcześniej sprawdzić godziny otwarcia. W zależności od konkretnego sklepu te mogą być naprawdę różne. Żabka na przykład, o ile od poniedziałku do soboty wszystkie sklepy otwarte ma od 6.00 do 23.00, tak w niedziele niehandlowe niektóre otwarte są krócej – np. od 11.00 do 20.00, a niektóre dłużej – nawet od 10.00 do 22.00.

Czy 04.09 zrobimy zakupy?

04.09 w niedzielę niehandlową zrobimy też zakupy w innych miejscach. Które sklepy są czynne? Na przykład stacje benzynowe. Otwarte będą także niektóre apteki i kwiaciarnie. Ponadto zakaz handlu w niedzielę niehandlową dnia 04.09, a także wszystkie inne, nie obowiązuje w przypadku piekarni, cukierni, a także lodziarni. Rzecz jasna zakupów w niedzielę niehandlową dokonywać można też przez internet. Otwarte są również punkty gastronomiczne, czyli różnego rodzaju restauracje, puby i bary. Czy 04.09 otwarte są sklepy budowlane? Niestety w niedziele niehandlowe nie zrobimy zakupów w marketach takich jak Castorama, Obi czy Leroy Merlin. Gdzie jeszcze zrobimy zakupy w niedzielę niehandlową? Zgodnie z ustawą zakaz nie obowiązuje m.in. w placówkach handlowych w zakładach hotelarskich, w placówkach handlowych, w których przeważająca działalność polega na handlu prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych czy w przypadku handlu kwiatami, wiązankami, wieńcami i zniczami przy cmentarzach. Sklepy otwarte będą też na lotniskach czy dworcach kolejowych.

Kiedy wypadają niedziele handlowe?

  • 11 grudnia
  • 18 grudnia

RadioZET.pl/AN