Zamknij

Czy 16.10 to niedziela handlowa? Które sklepy będą otwarte?

Andreas Nicolaides
14.10.2022 09:12

Niedziela 16 października będzie niestety niehandlowa. To oznacza, że zakupy zrobisz tylko w wybranych sklepach. Które sklepy będą otwarte 16.10.2022? W jakich godzinach można zrobić zakupy w tę niedzielę?

niedziela niehandlowa 16.10
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Przed nami niedziela, która znów będzie niehandlowa. 16 października nie zrobisz więc zakupów w większości popularnych dyskontów. Zamknięte pozostaną takie sklepy jak Kaufland, Lidl i Auchan. Podobnie będzie w przypadku Biedronek, choć tu, jak podaje oficjalna strona internetowa tej sieci, w Warszawie w niedziele niehandlowe otwarte są dwa sklepy - przy ul. Kijowska 20 i Al. Jerozolimskie 54.

loader

Jak wiemy, w 2022 roku czekać nas będą jeszcze tylko dwie niedziele handlowe. Niestety przyjdzie nam na nie jeszcze trochę poczekać. Zakupy w niedziele we wszystkich sklepach będziemy mogli zrobić dopiero tuż przed Bożym Narodzeniem, czyli 11 i 18 grudnia.

Czy niedziela 16.10 jest niedzielą handlową?

Jeśli 16 października nie jest niedzielą handlową, to gdzie zrobić zakupy? Przychodzimy z odpowiedzią. Wspomniane wcześniej dyskonty pozostaną zamknięte, ale otwarte będą mniejsze sklepy. Zakupy będzie można zrobić między innymi w sklepach takich jak Carrefour Express, Carrefour Market czy Żabka. Pamiętaj jednak, by wcześniej sprawdzić ich godziny otwarcia. W zależności od konkretnego sklepu te mogą być bardzo różne. Żabka na przykład, o ile od poniedziałku do soboty wszystkie sklepy otwarte ma od 6.00 do 23.00, tak w niedziele niehandlowe niektóre otwarte są krócej – np. od 11.00 do 20.00, a niektóre dłużej – nawet od 10.00 do 22.00.

Czy 16.10 zrobimy zakupy?

W jakich jeszcze miejscach zrobimy zakupy w niedzielę, 16 października 2022 roku? Otwarte pozostaną stacje benzynowe, podobnie jak niektóre apteki i kwiaciarnie. Ponadto zakaz handlu w niedzielę niehandlową dnia 16.10, a także wszystkie inne, nie obowiązuje w przypadku piekarni, cukierni i lodziarni. Poza tym zakupów w niedzielę niehandlową dokonywać można również przez internet. Śmiało możemy wybrać się też do restauracji czy barów. Nieczynne w niedzielę niehandlową 16 października będą za to sklepy budowlane, takie jak Castorama, Obi czy Leroy Merlin.

Gdzie jeszcze zrobimy zakupy w niedzielę niehandlową? Zgodnie z ustawą zakaz nie obowiązuje m.in. w placówkach handlowych w zakładach hotelarskich, w placówkach handlowych, w których przeważająca działalność polega na handlu prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych czy w przypadku handlu kwiatami, wiązankami, wieńcami i zniczami przy cmentarzach. Sklepy otwarte będą też na lotniskach czy dworcach kolejowych.

Kiedy wypadają niedziele handlowe?

  • 11 grudnia
  • 18 grudnia

RadioZET.pl/AN