Zamknij

Czy 21.08 to niedziela handlowa? Które sklepy będą otwarte?

18.08.2022 00:48

Niedziela 21.08 będzie niehandlowa, zakupy zrobisz zatem tylko w wybranych sklepach. Sprawdź, które będą otwarte 21 sierpnia. Do jakich sklepów i w jakich godzinach możesz wybrać się na zakupy w tę niedzielę?

Niedziela niehandlowa 21.08
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Niedziela niehandlowa to temat, o którym cały czas jest głośno. Mimo tego że niektóre duże sklepy wciąż szukają luk prawnych, które pozwoliłyby im się otworzyć, w niedziele pozostają zamknięte. Mowa tu o dyskontach takich jak Kaufland, Lidl czy Auchan. Jeśli planujesz zrobić zakupy w którymś z tych miejsc, na pewno nie zrobisz tego w niedzielę, 21 sierpnia. Wyjątek stanowią niektóre sklepy sieci Biedronka. W Warszawie np. w niedziele niehandlowe, jak podaje oficjalna strona internetowa tej marki, otwarte są dwa sklepy - przy ul. Kijowska 20 i Al. Jerozolimskie 54.

Czy niedziela 21.08 jest niedzielą handlową?

To, że w niedzielę, 21 sierpnia, zamknięte będą dyskonty, nie oznacza, że nie zrobisz zakupów. Gdzie udać się do sklepu 21.08? Otwarte będą między innymi sieci sklepów Carrefour Express, Carrefour Market czy Żabka. Musisz jednak pamiętać, by wcześniej sprawdzić godziny otwarcia, bowiem te są w niedziele nieregularne. Dla przykładu Żabka od poniedziałku do soboty wszystkie sklepy otwarte ma od 6.00 do 23.00, ale już w niedziele niektóre sklepy otwarte są od 11.00 do 20.00, a niektóre od 10.00 do 22.00.

Czy 21.08 zrobimy zakupy?

Czy 21.08 w niedzielę niehandlową zrobimy zakupy w innych miejscach? Tak. Czynne są rzecz jasna stacje benzynowe. Otwarte będą również niektóre apteki i kwiaciarnie. 21 sierpnia, tak jak w każde inne niedziele niehandlowe, czynne mogą być piekarnie, cukiernie czy lodziarnie. Pamiętaj też, że w niedzielę niehandlową bez problemów kupować możesz przez internet. Spokojnie możesz odwiedzać też punkty gastronomiczne, restauracje, puby czy bary. Czy 21.08 czynne są sklepy budowlane? Niestety w niedziele niehandlowe nie zrobisz zakupów w marketach takich jak Castorama, Obi czy Leroy Merlin.

loader

Gdzie jeszcze zrobimy zakupy w niedzielę niehandlową? Zgodnie z ustawą zakaz nie obowiązuje m.in. w placówkach handlowych w zakładach hotelarskich, w placówkach handlowych, w których przeważająca działalność polega na handlu prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych czy w przypadku handlu kwiatami, wiązankami, wieńcami i zniczami przy cmentarzach. Sklepy otwarte będą też na lotniskach czy dworcach kolejowych.

Kiedy wypadają niedziele handlowe?

  • 28 sierpnia
  • 11 grudnia
  • 18 grudnia

RadioZET.pl/AN