Zamknij

Czy niedziela 23.10 jest niedzielą handlową? Czy sklepy będą otwarte?

21.10.2022 09:43

Czy 23.10 to niedziela handlowa? Które sklepy będą otwarte? Zanim udasz się na zakupy, sprawdź, czy niedziela 23 października jest handlowa. Przez większość niedziel galerie handlowe, tak jak wielkopowierzchniowe sklepy są zamknięte. Mimo wszystko nawet w niedziele niehandlowe można robić zakupy przez internet, ponieważ sieć nie podlega pod zakaz handlu w niedzielę. Zapoznaj się, czy 23.10 zrobisz zakupy.

zakupy
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Czy niedziela 23.10 jest niedzielą handlową? Niestety nie. W najbliższą niedzielę nie zrobisz zakupów w większości sklepów, czy w galeriach handlowych, ponieważ będą zamknięte. W tym czasie można inaczej zaplanować sobie czas m.in. spędzić tę niedzielę z rodziną, wybrać się na spacer, poczytać książkę, czy obejrzeć dobry film.

Jeżeli jednak istnieje konieczność kupienia kilku produktów pozostają jeszcze sklepy, które są otwarte w niedziele niehandlowe, omijając zakaz handlu w niedzielę. Dla przykładu mieszkańcy Warszawy mogą zrobić zakupy w dwóch sklepach sieci Biedronka (przy ul. Kijowskiej 20 i Al. Jerozolimskich 54).

Czy niedziela 23.10 jest niedzielą handlową?

Dodatkowo w niedzielę 23 października 2022 będzie można zrobić zakupy w mniejszych sklepach: Żabce, czy Carrefour Express. Warto zaznaczyć, że godziny otwarcia tych sklepów w niedzielę 23.10 mogą być inne, niż w każdy inny dzień. Tak jak Żabka jest czynna w godzinach 6-23 od poniedziałku do soboty, tak w niedziele niehandlowe mogą być otwarte krócej i w innych porach np. od 10 do 22 lub od 11 do 20.

loader

W niedzielę niehandlową 23.10 otwarte będą stacje benzynowe, kwiaciarnie, czy restauracje. Zakaz w niedzielę handlową nie obejmuje również cukierni, czy kawiarni.

Czy w niedzielę 23.10 zrobimy zakupy?

Zgodnie z ustawą, która weszła w życie 1 marca 2018 roku zakaz nie obejmuje m.in. działalności pocztowej, w sklepach z prasą. Sklepy będą otwarte także w zakładach hotelarskich. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

Kiedy wypadają niedziele handlowe?

  • 11 grudnia
  • 18 grudnia

RadioZET.pl/MW