Obserwuj w Google News

Dwa mieszkania i coraz większe zarobki. Jest oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy

Katarzyna Witwicka
1 min. czytania
04.07.2022 15:00
Zareaguj Reakcja

Oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy ujrzało światło dzienne. Z dokumentu wynika, że w 2021 roku oszczędności prezydenta spadły, ale za to zarobki poszły w górę. O przekazanym przez Sąd Najwyższy oświadczaniu jako pierwszy napisał portal TVN24.

Oświadczenie majątkowe Dudy
fot. Lukasz Piecyk/REPORTER/East News

Oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy opublikowane. W świetle prawa w przypadku głowy państwa dokument ten trafia do Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego. Akt może być podany do publicznej wiadomości jedynie za zgodą prezydenta.

Majątek prezydenta. Oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy

Jak przekazało TVN24 biuro prasowe SN "Prezydent RP wyraził zgodę na upublicznienie (ujawnienie) złożonego oświadczenia majątkowego za 2021 r. poprzez zamieszczenie tego oświadczenia majątkowego w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie Sądu Najwyższego".

 

Redakcja poleca

Czego dowiadujemy się z oświadczenia? Prezydent - zgodnie ze stanem na 29 marca bieżącego roku - jest współwłaścicielem dwóch mieszkań (o powierzchni 79 m2 i 132 m2), posiada ponad 300 metrową działkę i 30 tys. zł oszczędności. Rok temu oszczędności głowy państwa opiewały na kwotę ponad 50 tys. zł.

W oświadczeniu prezydenta widnieją akcje spółki Skotan o wartości ok 60 tys. zł oraz 29 tys. zł w polisie ubezpieczeniowej w III filarze. Do zobowiązań prezydenta należy kredyt hipoteczny w wysokości 497 tys. zł przeznaczony na zakup mieszkania.

 

Redakcja poleca

W ubiegłym roku Andrzej Duda zarobił 281 tys. 991 zł brutto z tytułu uposażenia prezydenta. To więcej niż rok wcześniej, gdy zarobił ponad 241 tys. zł brutto.

RadioZET.pl/PAP/TVN24