Zamknij

Dymisja w Tauronie po wyłączeniu nowego bloku Elektrowni Jaworzno

09.08.2022 11:51

Po doniesieniach o niedziałającym bloku należącej do Tauronu Elektrowni Jaworzno władze spółki zdecydowały o zmianach kadrowych. Sebastian Gola stracił stanowisko, a spółką pokieruje prezes Tauronu Paweł Szczeszek – podał Business Insider.

Dymisja w Tauronie
fot. Tomasz Kawka/East News

Węgiel i problemy z jego dostawą mogły być powodem wyłączania bloków elektrowni węglowych. Do takiej sytuacji doszło w poniedziałek 8 sierpnia. Blok energetyczny o mocy 910 megawatów w Jaworznie został czasowo odstawiony w związku z koniecznością przeprowadzenia pełnego procesu oczyszczenia kotła oraz odżużlacza. Po doniesieniach o awarii doszło do zmian kadrowych, które potwierdziła spółka.

Dymisja w Tauronie. Paweł Szczeszek prezesem spółki Nowe Jaworzno

„Paweł Szczeszek, prezes zarządu TAURON Polska Energia objął stanowisko prezesa zarządu spółki Nowe Jaworzno Grupa TAURON, odpowiedzialnej za eksploatację bloku o mocy 910 MW w Jaworznie. Szef Grupy TAURON dysponuje wszystkimi uprawnieniami do prowadzenia bloku” – czytamy w komunikacie spółki.

- Bezpośrednie zarządzanie spółką odpowiedzialną za eksploatację bloku o mocy 910 MW usprawni procesy decyzyjne tak w kontekście realizowanych testów i strojeń bloku w okresie przejściowym, jak i prowadzenia mediacji przed Prokuratorią Generalną - wyjaśnił Paweł Szczeszek.

Jak dodał, taka zmiana „poprawi również koordynację w zakresie zapewnienia paliwa węglowego dla jednostki”. Nowy prezes wyjaśnił też, że blok węglowy dysponuje „odpowiednimi” zapasami surowca.

loader

RadioZET.pl/Business Insider/mat.pras