Zamknij

Egzaminatorzy nie zawiesili strajku. Kolejne odwołane egzaminy

15.09.2022 12:26
Protest egzaminatorów
fot. k_kapica_afk/Polska Press/East News

Tegoroczne wakacje okazały się nie najlepszym okresem, by przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. W lipcu egzaminatorzy rozpoczęli strajk, a same egzaminy do dziś są odwoływane. O co chodzi z tym sporze?

Protest egzaminatorów WORD trwa. W lipcu i w sierpniu kursanci otrzymywali informacje o odwołanych egzaminach w wielu ośrodkach w całej Polsce. W czwartek 15 września test odwołano m.in. w  Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego (PORD) w Gdańsku i Gdyni. Egzaminatorzy wrócą do pracy, gdy ich postulaty zostaną spełnione.

Odwołane egzaminy na prawo jazdy

Egzaminatorzy nie zjawili się w pracy w pomorskich ośrodkach ruchu drogowego, gdzie egzaminy zostały odwołane. W gdańskim ośrodku w czwartek nie zostaną przeprowadzone egzaminy praktyczne kategorii B, B1 oraz AM.

W godz. od 6 do 13 nie odbędą się również egzaminy praktyczne kategorii A, A1 i A2. Po południu, czyli od godz. 14 do 22 egzaminy będą się odbywały zgodnie z planem.

Ośrodek w komunikacie przekazał, że przez cały dzień będą się odbywały egzaminy praktyczne kategorii C, CE i D oraz wszystkie egzaminy teoretyczne.

Oddział gdyński PORD odwołał egzaminy praktyczne kategorii B, B1, A, A1, A2 oraz AM w godz. od 6 do 13. W drugiej części dnia, czyli od godz. 14 do 22 egzaminy praktyczne będą się odbywały zgodnie z planem.

Przez cały dzień w gdyńskim ośrodku będą przeprowadzane egzaminy teoretyczne.

Dyrektor PORD Roman Nowak w rozmowie z PAP powiedział, że w czwartek w obu ośrodkach "zachorowało 20 egzaminatorów", w pracy pozostało 17.

Czego domagają się egzaminatorzy? - Nasze postulaty obejmują dwie grupy. Jedna dotyczy spraw finansowych, a druga systemowych zmian w organizacji i zasadach egzaminowania – mówił w lipcu przedstawiciel środowiska zawodowego egzaminatorów Tomasz Dziuganowski. Jak dodał, egzaminatorzy na start mogą liczyć na pensję minimalną.

RadioZET.pl/PAP

CMjBQLDAsUGw=