Zamknij

Euro w Polsce? Glapiński: Tuskowi obiecano za to stołek

Katarzyna Witwicka
17.08.2022 09:44
Glapiński o Tusku
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Wprowadzenie euro w Polsce i obalenie rządu PiS? To zdaniem prezesa NBP wierzchołek góry lodowej jeśli chodzi o „misję Tuska”. Jego zdaniem lider PO zamierza zbudować „superpaństwo”.

 Adam Glapiński w rozmowie z Gazetą Polską mówił o zagrożeniach dla polskiej gospodarki, co bezpośrednio powiązał z działaniem Donalda Tuska. Szef Narodowego Banku Polskiego uznał, że ten chce „wepchnąć Polskę w euro”, za co Komisja Europejska miała obiecać mu posadę.

Tusk szefem KE? Glapiński: najpierw wprowadzi euro i stworzy superpaństwo

- Zadanie wyznaczone przez Brukselę dla Tuska to nie tylko obalenie przez niego istniejącego w Polsce rządu i wprowadzenie naszego kraju na kurs do strefy euro – mówił Gazecie Polskiej prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński.

Mówi się, że zadanie wyznaczone przez Brukselę dla Tuska, to nie tylko obalenie przez niego istniejącego w Polsce rządu i wprowadzenie naszego kraju na kurs do strefy euro. Po zrealizowaniu tych zadań Tusk ma wrócić do Brukseli, zostać szefem Komisji Europejskiej i realizować przyspieszoną budowę państwa europejskiego 

Adam Glapiński

Szef banku centralnego dodał, że już dziś w Brukseli rozważana jest kandydatura Tuska na stanowisko przewodniczącego KE. Drugą kandydatką ma być Kristalina Georgiewa, obecna szefowa MFW.

Zdaniem szefa NBP to właśnie prezes Funduszu byłaby lepszą przewodniczącą KE. - Kristalina Georgiewa jest po prostu życzliwa krajom Europy Środkowej, nie jest tak absolutnie uległa wobec polityki Niemiec jak Tusk – dodał.

RadioZET.pl/PAP/Gazeta Polska

CMjBQLDAsUGw=