Zamknij

Kolejna dymisja za Polski Ład. Wiceminister Jan Sarnowski odwołany

11.02.2022 12:45

Najpierw minister finansów, teraz wiceministrowie? Doniesienia o zdymisjonowaniu wiceministra finansów Jana Sarnowskiego potwierdził rzecznik rządu Piotr Müller.

Sarnowski do dymisji
fot. PRZEMYSLAW WIERZCHOWSKI/REPORTER

Polski Ład pociągnął za sobą kolejne dymisje. Premier Mateusz Morawiecki, który tymczasowo zastąpił Tadeusza Kościńskiego na fotelu ministra finansów miał odwołać także wiceministra finansów.

Posadę straci Jan Sarnowski, wiceminister finansów i współtwórca reformy podatkowej Polskiego Ładu – podał serwis Interia.pl. Doniesienia te potwierdził rzecznik rządu Piotr Müller. -Dymisja ma związek z błędami we wdrażaniu zmian podatkowych - dodał rzecznik rządu.

"Piąteczek, dymisja odebrana i już koniec z tłumaczeniem się z katastrofy" - napisał na Twitterze Jan Strzeżek z Porozumienia.

Wiceminister Jan Sarnowski uznawany jest za współtwórcę reformy Polskiego Ładu. Po aferze z pensjami nauczycieli i policjantów to właśnie ten wiceminister został oddelegowany do tłumaczenia się z błędów. Zdaniem Jarosława Gowina wiceminister Sarnowski obok Piotra Patkowskiego i Piotra Araka z Polskiego Instytutu Ekonomicznego to najważniejsi "twórcy Polskiego Ładu".

Czy wiceministrowi Patkowskiemu także grozi dymisja? Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii, a prywatnie narzeczona wiceministra finansów Piotra Patkowskiego, mówiła, że jego stanowisku nic nie zagraża.

loader

RadioZET.pl/Interia.pl