Obserwuj w Google News

Obostrzenia będą zniesione? Minister zdrowia wskazał datę

1 min. czytania
09.02.2022 12:42
Zareaguj Reakcja

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski wskazał podczas konferencji prasowej, że apogeum piątej fali już za nami. Jego zdaniem już w marcu można będzie znieść restrykcje.

Niedzielski o zniesieniu obostrzen
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News

Lockdown nie będzie odpowiedzią na rosnącą liczbę zakażeń? Tylko w środę 9 lutego 2022 roku resort zdrowia odnotował 46 872 nowych przypadków. Nowa Rada ds. COVID-19 podjęła decyzję o dalszych krokach w związku z pandemią.

W jaki sposób rząd chce zatrzymać piątą falą pandemii i czy przedsiębiorcy mają powody do obaw? Z rządowych planów wynika, że restrykcje stopniowo będą znoszone.

Restrykcje zniesione na wiosnę? Decyzja w marcu

- Jestem optymistą. Myślę, że to początek końca pandemii, a już w marcu, na wiosnę, będziemy mogli znosić restrykcje – mówił szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia pytany o powody chęci luzowania restrykcji przy rosnącej liczbie zakażeń wskazał, że „sytuacja się zmieniła, a my jesteśmy w spadkowym trendzie”.

Redakcja poleca

Jakie obostrzenia zostaną zniesione? Adam Niedzielski dodał, że nadal towarzyszyć nam będzie zasada DDM (dystans, dezynfekcja, maseczka). Niewykluczone jednak, że obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej zamieni się w rekomendację.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami obowiązuje limit osób niezaszczepionych m.in. w restauracjach i hotelach (30 proc. obłożenia). Obowiązują też limity klientów w sklepach, kościołach czy na siłowniach. Niewykluczone, że wiosną zasady te zostaną złagodzone. Najszybciej jednak obostrzenia zostaną zniesione w edukacji. Jak wskazali przedstawiciele rządu "21 lutego 2022 roku nastąpi definitywny koniec nauki zdalnej".

RadioZET.pl