Obserwuj w Google News

Kredyt gotówkowy bez prowizji

Maeriał sponsorowany
3 min. czytania
27.10.2021 10:56
Zareaguj Reakcja

Na rynku usług bankowych panuje coraz większa konkurencja, więc instytucje bankowe muszą starać się o każdego klienta. Dzięki temu zobowiązania są dzisiaj elastyczne, "szyte na miarę" potrzeb i możliwości spłaty.

Kredyt gotówkowy bez prowizji
fot. Shutterstock

Rosną także wymagania samych kredytobiorców, a priorytetem jest

 bez prowizji i zbędnych kosztów. Chodzi przecież o to, aby współpraca z bankiem generowała jak najmniejsze koszty.

 Kredyt gotówkowy bez prowizji - oferty banków

Jeszcze do niedawna kredyt gotówkowy bez prowizji praktycznie nie występował, bo przecież ta dodatkowa opłata stanowi zysk dla banków. Dzisiaj, kiedy trwa wzmożona walka o zainteresowanie klienta ofertą, coraz więcej instytucji bankowych decyduje się z takowej zrezygnować. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież potencjalni kredytobiorcy patrzą właśnie na koszty. Nie chcą wysokiego oprocentowania, doskonale wiedzą, czym jest wskaźnik RRSO i co składa się na całkowite opłaty kredytowe. Liczą na najtańszy kredyt gotówkowy bez prowizji i taki otrzymują. Warto tutaj uwzględnić, że dotychczas prowizje za udzielenie kredytów czy ich wcześniejszą spłatę sięgały nawet kilkunastu tysięcy złotych. Im wyższa była wartość całego zobowiązania, tym większa była prowizja.

Oczekiwania klientów względem ofert bankowych są jeszcze większe. Obecnie największą popularnością cieszy się kredyt gotówkowy online bez prowizji. Oznacza to, że zobowiązania można nabywać nawet bez konieczności wychodzenia z domu, za pośrednictwem internetu. Zmniejsza to formalności oraz czas oczekiwania na weryfikację wniosku i wydanie decyzji. Nie ma też wątpliwości, że takie zobowiązania są komfortowe i na pewno tańsze.

Czy w zamian za brak prowizji banki pobierają inne opłaty? Zdarza się, że zobowiązanie kredytowe charakteryzuje się wyższym oprocentowaniem czy marżą, a kredytobiorca może zaciągnąć finansowe wsparcie na niższą kwotę czy krótszy okres spłaty zobowiązania. Nie jest to jednak standard, a każda instytucja bankowa realizuje własną politykę kredytową, zgodnie z którą proponuje różne oferty współpracy. Tym samym, nie da się wskazać jednej, najlepszej opcji, ponieważ każdy kredyt jest indywidualnie dobierany, patrząc na potrzeby, oczekiwania, ale i możliwości spłaty potencjalnego klienta. Nie udaje się wyróżnić jednego banku, bowiem oferty kredytowe zmieniają się diametralnie, nawet kilka razy w ciągu jednego miesiąca.

 

Kredyt gotówkowy bez prowizji - mbank, alior bank i oferty innych instytucji bankowych

 

Jak wybrać jeden, ten najlepszy i najtańszy kredyt gotówkowy? Może go oferować Alior Bank. Kredyt gotówkowy bez prowizji to podstawowy produkt oferowany przez tę instytucję. Okazuje się jednak, że ten ma ogromną konkurencję, bo tak samo atrakcyjne zobowiązania oferują również inne banki, w tym ING. Kredyt gotówkowy bez prowizji to tak naprawdę już standard, dlatego przed podpisaniem umowy z wybranym bankiem zawsze warto porównać co najmniej kilka różnych propozycji.

Udaje się to zrobić w naprawdę prosty sposób. Wystarczy znaleźć kalkulator kredytowy oraz ranking kredytów gotówkowych. Te dwa narzędzia wskazują ogólne, szacowane wartości i podstawowe warianty współpracy, przez co nie podają konkretnych czynników czy wyliczeń kosztów, z całą pewnością jednak stają się wsparciem w ramach poznania tych najlepszych propozycji na bieżącym rynku produktów bankowych.

Kalkulator kredytowy udaje się znaleźć w sieci. To narzędzie niezwykle intuicyjne, wystarczy w konkretne rubryki wpisać poszczególne wartości, by poznać wskaźnik RRSO. Ten mówi o całkowitych kosztach zobowiązania. Może okazać się, że oferta, która zakłada brak prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego jest i tak finalnie droższa, aniżeli banku, który jednak takową pobiera. Wyliczenia są zawsze indywidualne, każdą ofertę można też bezpośrednio negocjować.

Z kolei ranking kredytowy, to nic innego jak porównanie różnych propozycji, w tym mbank. Kredyt gotówkowy bez prowizji zostanie zawarty w tabeli z uwzględnieniem różnych innych kryteriów. Te będą miały znaczenie w zakresie opłacalności i ogólnej atrakcyjności konkurencyjnych zobowiązań. Zawsze pod uwagę warto brać oprocentowanie, liczbę rat, czas współpracy z bankiem, maksymalną kwotę i dodatkowe bonusy, jakie oferuje dana instytucja bankowa. Dzisiaj powodzeniem cieszą się zobowiązania online, bez weryfikacji zdolności kredytowej i te udzielane jeszcze tego samego dnia. Weźmy pod uwagę, że potrzeby kredytobiorców za każdym razem są inne. Coraz więcej osób zwraca też uwagę na jakość obsługi klienta i możliwość dobierania dodatkowych produktów na preferencyjnych warunkach.

Jak widać, pobieranie prowizji za udzielenie kredytu przez różne banki wcale nie musi być kwestią priorytetową. Na atrakcyjność i opłacalność danego zobowiązania składa się cały szereg różnych kryteriów. Koszty są oczywiście istotne, ale tylko wtedy gdy uwzględnia się wszystkie, czyli wskaźnik RRSO. W tym przypadku prowizja może być znacząca albo wcale nie mająca wpływu na opłaty za współpracę z bankiem.