Zamknij

McDonald’s wycofał się z Rosji. Amerykańską sieć zastąpił „Wujek Wania”

17.03.2022 15:01

McDonald’s wycofał się z Rosji w odwecie za inwazję Putina na Ukrainę. Przedstawiciele rosyjskiego rządu powiedzieli,  jednak że „wiedzą, jak gotować kotlety i piec bułki w Rosji”. I tak powstała restauracja Wujek Wania, następca amerykańskiej sieciówki.

Koniec McDonaldsa w Rosji
fot. AP/East News

Rosja odpowiada na sankcje i wycofywanie się firm z kraju agresora. Jak podał serwis Wirtualnemedia, Rosja szybko uporała się z wycofaniem się McDonald’s z kraju. Amerykańską sieć zastąpi Wujek Wania.

Restauracje McDonald’s  mają działać, ale pod innym szyldem, o co ubiegać się będą rosyjscy franczyzobiorcy. Przedstawiciele rosyjskiego rządu mówili o potrzebie zapewnienia Rosjanom miejsc pracy, stąd decyzja o dalszym działaniu restauracji, ale pod rosyjskim szyldem.

McDonald’s wycofuje się z Rosji. Zastąpi go Wujek Wania

Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl, przedstawiciele rosyjskiego rządu powiedzieli, że „wiedzą, jak gotować kotlety i piec bułki w Rosji”. Wniosek o znak patentowy Wujek Wania został złożony 12 marca do rosyjskiego urzędu patentowego.

Logo następny McDonald’s wygląda znajomo. Znak „B”, czytamy jako litera „W” ma odnosić się do nazwy nowej restauracji, czyli Wujek Wania. Producenci znaku zdecydowali się na żółte logo na jasnoczerwonym tle, z białą nazwą restauracji. „Nie da się jednak ukryć, że logo zawiera charakterystyczne dla McDonald's łuki, tyle że odwrócone” – podaje serwis Wirtualnemedia.pl.

Trwa wojna na Ukrainie. Każda wojna to nie tylko konflikt polityczny i militarny. To przede wszystkim niewinne ofiary i ludzie, którzy tracą wszystko. Fundacja Radia ZET prowadzi dla nich akcję pomocową.

radioZET.pl/Wirtualnemedia.pl