Zamknij

Minister finansów rezygnuje ze stanowiska. Kto za Tadeusza Kościńskiego?

07.02.2022 16:43

Tadeusz Kościński do dymisji. Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości przyjęło rezygnację ministra finansów.

Minister finansów rezygnuje
fot. Jakub Kaminski/East News

- Kierownictwo PiS zaakceptowało decyzję ministra finansów Tadeusza Kościńskiego o rezygnacji; do czasu wyłonieniu nowego kandydata, funkcję tę będzie pełnił premier Mateusz Morawiecki – potwierdziła PAP Anita Czerwińska.

Czy rezygnacja miała związek z błędami Polskiego Ładu? Z  wcześniejszych doniesień medialnych wynika, że dymisje w resorcie finansów były kwestią czasu. Pod znakiem zapytania pozostaje też dalsze urzędowanie wiceministrów finansów. Dymisja wywołała dyskusję w sieci na temat odpowiedzialności za reformę podatkową:

Rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził na Twitterze rezygnację ministra finansów.
"Premier Mateusz Morawiecki otrzymał rezygnację Tadeusza Kościńskiego z funkcji ministra finansów. Po przyjęciu dymisji przez Prezydenta Andrzeja Dudę premier będzie tymczasowo pełnił obowiązki ministra finansów do momentu powołania nowej osoby" - napisał na Twitterze rzecznik rządu.

W wyjaśnieniach dla PAP rzeczniczka PiS Anita Czerwińska podała, że rezygnacja ma związek z Polskim Ładem.

Jest to oczywiście podyktowane tym, że minister przyjmuje na siebie odpowiedzialność polityczną za niedociągnięcia, jakie miały miejsce przy wdrażaniu nowych zasad podatkowych Anita Czerwińska

Dopytywana kto docelowo zostanie nowym ministrem finansów, Czerwińska zaznaczyła, że "kandydatury muszą być uzgodnione z panem prezydentem". Rzeczniczka PiS pytana o ewentualne dymisje wśród wiceministrów, wskazała, że będzie kolejny krok, po obsadzeniu stanowiska przez nowego ministra finansów.

loader

 RadioZET.pl