Zamknij

Najmłodszy miliarder świata inwestuje w Polsce. Jest bogatszy od Trumpa

11.02.2022 14:35

Ma 19 lat, miliardy na koncie i żadnego profilu w mediach społecznościowych. Kevin David Lehmann jest już bogatszy od Donalda Trumpa, strzeże własnej prywatności i właśnie wprowadza swoją firmę na polski rynek.

Najmłodszy miliarder świata inwestuje w Polsce. Jest bogatszy od Trumpa
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Miliarderzy budzą ciekawość i skupiają uwagę społeczeństwa. Wielu z nich chwali się swoją fortuną w sieci. Często jednak ci najbogatsi wyznają zasadę, że „pieniądze lubią ciszę” i nie mówią głośno o swoim majątku. Niektórzy nawet doszli do wniosku, że pieniądze szczęścia nie dają i rozdają swoją fortunę potrzebującym, tak jak zrobił Dustin Moskovitz, jeden z założycieli Facebooka, który wraz z żoną przekazał 8 miliardów dolarów na cele charytatywne.

Tymczasem najmłodszy miliarder na świecie wprowadza swoją firmę do Polski. Kevin David Lehmann w wieku 18 lat otrzymał od ojca udziały w rodzinnym biznesie. W efekcie nastolatek osiągając pełnoletność miał już na koncie 3,3 miliarda dolarów.

Najmłodszy miliarder świata. Kevin David Lehmann jest bogatszy od Donalda Trumpa

Kevin David Lehmann wychowywał się w przedsiębiorczej niemieckiej rodzinie. Jest współzałożycielem sieci drogerii DM. To właśnie sklepy tej marki mają pojawić się w Polsce. Pierwszy sklep DM będzie miał powierzchnię 660 m2 i zostanie otwarty we wrocławskim parku handlowym Galaktyka. Kolejne zaczną pojawiać się na południu i zachodzie Polski. 

Do tej pory sieć otworzyła swoje drogerie na terenie 13 europejskich krajów. Najwięcej sklepów znajduje się w Niemczech (ponad 2 tysiące). Nieco mniej sklepów spotkamy w Austrii, Czechach, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowinie, Rumunii, Bułgarii, Macedonii Północnej, Włoszech, na Węgrzech i na Słowacji.

Bogaty Niemiec we wrześniu 2022 roku skończy 20 lat. Jest synem Guenthera Lehmanna, który dorobił się jako udziałowiec firmy spożywczej Pfannkuch w Karlsruhe. Gdy miał już fortunę na koncie, wówczas sprzedał część udziałów i postanowił zostać partnerem w sieci DM (Drogerie Markt).

Z informacji niemieckiego dziennika "Stuttgarter Zeitung" wynika, że młody milioner miał dostać od ojca udziały już w wieku 14 lat. Warunkiem była jednak współpraca z powiernikiem, który zarządzał jego majątkiem do osiągnięcia przez chłopaka pełnoletności.

Kevin David Lehmann znalazł się na szczycie zestawienia najbogatszych osób świata według „Forbesa” w 2021 roku. Jego majątek został oszacowany na 3,3 mld dol, co oznacza, że prześcignął byłego prezydenta USA Donalda Trumpa.

loader

RadioZET.pl/"Stuttgarter Zeitung"