Zamknij

Netfix drożeje. Mamy deklarację dotyczącą Polski

31.01.2022 14:13

Netflix poinformował w styczniu 2022 o podniesieniu cen abonamentów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Czy wpłynie to także na cennik subskrypcyjny w Polsce? Redakcja RadioZET.pl uzyskała komentarz od Netflixa w tej sprawie.

Netflix drożeje. Serwis oficjalnie o cenach w Polsce
fot. Bartlomiej Magierowski/East News

Netflix to popularna platforma VOD, na której w najbliższym czasie zobaczymy między innymi polską komedię romantyczną "Pod wiatr", drugą część "Wysokiej dziewczyny" oraz serial "Wikingowie: Walhalla". Netflix opublikował listę filmów i seriali na luty 2022 roku.

Netfix zapowiedział podniesienie ceny abonamentów. Amerykański i kanadyjski oddział Netflixa będą od teraz pobierać więcej pieniędzy od swoich użytkowników. Powodem ma być zwiększenie konkurencyjności serwisu wśród coraz większej liczby serwisów streamingowych, dostępnych na rynku. Czy Polscy widzowie również zapłacą więcej za dostęp do platformy?

Ceny pakietów Netflix

Czy podwyżki cen w USA i Kanadzie odbiją się na cenach pakietów w Polsce? Okazuje się, że Netflix ma odrębną politykę cenową w różnych krajach. Wyjaśnia to w komentarzu dla redakcji RadioZET.pl

Koszt subskrypcji Netflix jest indywidualnie ustalany dla każdego kraju. Wzrost cen w jednym miejscu nie wpływa oraz nie oznacza zmian cen na pozostałych rynkach Netflix dla RadioZET.pl

Obecnie obowiązujące ceny pakietów Netflix w Polsce to:

  • Pakiet podstawowy – 29 zł (wcześniej 34 zł)
  • Pakiet standard – 43 zł (cena bez zmian)
  • Pakiet premium – 60 zł (wcześniej 52 zł)

Ceny pakietów Netflix po podwyżkach w USA i Kanadzie to:

  • Pakiet podstawowy - 9,99 dol. (wcześniej: 8,99 dol.)
  • Pakiet standardowy - 15,49 dol. (wcześniej: 13,99 dol.)
  • Pakiet premium - 19,99 dol. (wcześniej: 17,99 dol.)

Jak szefowie Netflixa tłumaczyli podwyżki cen pakietów w USA i Kanadzie? Podkreślili, że obecnie użytkownicy mają większy wybór dostępu do rozrywki, więc firmie zależy na podnoszeniu jakości oferowanych treści. W tym celu zostały wprowadzone wyższe ceny.

loader

RadioZET.pl