Oceń
Ministerstwo Finansów z nowym szefem? Po dymisji Tadeusza Kościńskiego, którą powiązano z reformą Polskiego Ładu, urząd ten tymczasowo objął premier Mateusz Morawiecki. Niewykluczone, że ministrem finansów ponownie zostanie kobieta.
Rzeczkowska na ministra finansów. Jest nowa kandydatka
Magdalena Rzeczkowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i szefowa Krajowej Administracji Skarbowej, zostanie ministrem finansów. Powołanie Rzeczkowskiej na to stanowisko ma nastąpić w przyszłym tygodniu - dowiedział się portal polskatimes.pl.
Poprzedni minister Tadeusz Kościński został zdymisjonowany 9 lutego. Rzeczkowska miałaby zostać jego następcą.
Kim jest kandydatka na szefową MF? Obecna szefowa KAS pod koniec lat 90-tych pracowała w Głównym Urzędzie Ceł, od 2002 roku pracuje w Ministerstwie Finansów, ostatnio na stanowisku dyrektora Departamentu Ceł. Brała aktywny udział w działaniach związanych z akcesją Polski do Unii Europejskiej, współtworzyła ustawę Prawo celne i przepisy wykonawcze. W 2016 roku koordynowała całość procesu wdrożenia nowych przepisów Unijnego Kodeksu Celnego.
RadioZET.pl/PAP/polskatimes.pl
Oceń artykuł