Zamknij

Magdalena Rzeczkowska nowym ministrem finansów? „Powołanie w przyszłym tygodniu”

Katarzyna Witwicka
22.04.2022 07:33

Magdalena Rzeczkowska, obecna szefowa Krajowej Administracji Skarbowej, nowym ministrem finansów? O nowej kandydatce na to stanowisko pisze portal polskatimes.pl. Urząd szefa resortu ma być obsadzony już w przyszłym tygodniu.

Magdalena Rzeczkowska na szefa MF
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Ministerstwo Finansów z nowym szefem? Po dymisji Tadeusza Kościńskiego, którą powiązano z reformą Polskiego Ładu, urząd ten tymczasowo objął premier Mateusz Morawiecki. Niewykluczone, że ministrem finansów ponownie zostanie kobieta.

Rzeczkowska na ministra finansów. Jest nowa kandydatka

Magdalena Rzeczkowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i szefowa Krajowej Administracji Skarbowej, zostanie ministrem finansów. Powołanie Rzeczkowskiej na to stanowisko ma nastąpić w przyszłym tygodniu - dowiedział się portal polskatimes.pl.

Poprzedni minister Tadeusz Kościński został zdymisjonowany 9 lutego. Rzeczkowska miałaby zostać jego następcą.

Kim jest kandydatka na szefową MF? Obecna szefowa KAS pod koniec lat 90-tych pracowała w Głównym Urzędzie Ceł, od 2002 roku pracuje w Ministerstwie Finansów, ostatnio na stanowisku dyrektora Departamentu Ceł. Brała aktywny udział w działaniach związanych z akcesją Polski do Unii Europejskiej, współtworzyła ustawę Prawo celne i przepisy wykonawcze. W 2016 roku koordynowała całość procesu wdrożenia nowych przepisów Unijnego Kodeksu Celnego.

loader

RadioZET.pl/PAP/polskatimes.pl