Zamknij

Nowe oszustwo "na cukier". Policja ostrzega

Katarzyna Witwicka
08.08.2022 16:35
Oszukana na cukier
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

44-latka z powiatu sokólskiego skuszona atrakcyjną ofertą zapłaciła za cukier w sklepie internetowym. Kobieta nie otrzymała ani zamówionego towaru, ani zwrotu pieniędzy, a kontakt z fałszywym sprzedawcą urwał się. Policja informuje o przekrętach na cukier.

Cukier w ostatnich tygodniach nieustannie drożeje, a jego dostępność w sklepach spada za sprawą robienia zakupów na zapas w obawie przed dalszymi podwyżkami. Sieci handlowe w odpowiedzi na znikający z półek towar wprowadziły nawet limity na zakup cukru. Klienci znaleźli alternatywę w sieci, gdzie nie brakuje ofert sprzedaży cukru taniej niż w sklepach stacjonarnych. Nie brakuje także oszustów, przed którymi ostrzega policja w Sokółce.

Tani cukier z oferty internetowej. Policja ostrzega przed oszustami

„Blisko tysiąc złotych straciła mieszkanka powiatu sokólskiego, która chciała kupić w Internecie cukier. Pokrzywdzona pomimo przelania pieniędzy nie otrzymała zamówionego produktu, a kontakt ze sprzedającym urwał się. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozsądku podczas zakupów w Internecie” – czytamy w policyjnym komunikacie.

Kobieta znalazła ofertę taniego cukru na portalu ogłoszeniowym w sieci. 44-latka zamówiła 26 worków z cukrem, po 25 kilogramów każdy. Sprzedający obiecał, że jak tylko otrzyma zaliczkę, to wyśle zamówienie. Kobieta przelała na wskazany przez niego numer konta blisko tysiąc złotych. Mieszkanka powiatu sokólskiego nie otrzymała jednak zamówionego cukru, a kontakt ze sprzedającym urwał się.

Policja apeluje o czujność, szczególnie w przypadkach podejrzanie atrakcyjnych oferty w sieci. „Zaniżone ceny oferowanych towarów, fikcyjne opinie klientów, czy żądanie przedpłaty - to tylko niektóre sposoby, jakich internetowi oszuści chwytają się, żeby wyłudzić pieniądze” – czytamy.

Jak wskazano, w wielu przypadkach niska cena jest tylko haczykiem, na który oszuści „łowią” swoje ofiary.

RadioZET.pl/policja.gov.pl

CMjBQLDAsUGw=