Zamknij

Orlen obniża ceny paliwa na wakacje. Kierowcy muszą spełnić jeden warunek

24.06.2022 13:01

W lipcu i sierpniu kierowcy będą mogli tankować na Orlenie, płacąc za litr o 30 groszy mniej, niż wynosi regularna cena. Promocja będzie dostępna wcześniej dla użytkowników aplikacji Orlen VITAY.

Daniel Obajtek
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Ceny paliw przekroczyły na wielu stacjach poziom 8 zł za litr Pb 95. Gdyby nie tarcza antyinflacyjna, litr Pb 98 kosztowałby już ponad 10 zł. Tanio już było – stwierdzili analitycy, nie spodziewając się w najbliższej przyszłości większych obniżek cen.

Daniel Obajtek zapowiedział, że przez wakacyjne miesiące taniej o 30 groszy na litrze będą mogli tankować uczestnicy programu lojalnościowego Orlenu VITAY. Promocją objęta będzie benzyna i olej napędowy.

Orlen obniża ceny na wakacje. Potrzebna aplikacja Orlen VITAY

Prezes PKN Orlen zapowiedział wprowadzenie wakacyjnej promocji na paliwo podczas konferencji podsumowującej zgodę KE na fuzję z Grupą Lotos. Mówił wtedy o obniżce rzędu „kilku groszy” i „nieznacznym ulżeniu kierowcom”.

Ostateczne warunki promocji są znacznie bardziej atrakcyjne: kierowcy korzystający z aplikacji lub karty VITAY zapłacą przy kasie 30 groszy mniej za litr, niż wskazywała cena na dystrybutorze. W promocyjnej cenie można będzie zatankować maksimum 150 litrów w ciągu miesiąca. Ze zniżki będzie można skorzystać trzy razy w ciągu miesiąca, za każdym razem tankując maksymalnie 50 litrów paliwa ze zniżką. Bonifikata dla właścicieli karty dużej rodziny będzie wyższa i wyniesie 40 groszy na litrze – także w tym przypadku wymagane będzie członkostwo w programie VITAY.

Jak podkreślił Obajtek, „wraz z polskim rządem staramy się, aby paliwa w Polsce były jednymi z najtańszych w Europie”. Przypomniał, że rząd obniżył akcyzę na paliwa, a PKN Orlen różnymi działaniami starał się utrzymać ceny. Dodał jednak, że ceny w efekcie tych działań „nie są zadowalające”, dlatego Orlen wprowadza wakacyjną promocję na paliwa dla użytkowników swojego programu lojalnościowego.

Z obniżek można będzie korzystać do końca sierpnia. Użytkownicy aplikacji VITAY będą mogli korzystać z promocji od poniedziałku 27 czerwca, dla właścicieli kart VITAY zostanie ona uruchomiona od 1 lipca.

loader

RadioZET.pl/Orlen/PAP