Zamknij

Outlety Carrefour. Odpowiedź sieci na inflację

22.02.2022 14:53

Carrefour otworzył 90 punktów outletowych na terenie Polski, a do końca czerwca 2022 roku planuje stworzenie kolejnych kilkudziesięciu. W nowych obiektach można kupić produkty niespożywcze w atrakcyjniejszych cenach niż na sklepowych półkach.

Outlet Carrefour. Odpowiedź sieci na inflację i drożyznę
fot. Marek BAZAK/East News

Inflacja jest w trendzie wzrostowym od wielu miesięcy. Wzrost cen sprowokował władze do stworzenia tarczy antyinflacyjnej. Mimo jej zastosowania, ekonomiści prognozują, że niebawem inflacja w Polsce przekroczy próg 10 proc.

Z obliczeń PKO BP wynika, że łączny koszt tarczy antyinflacyjnej to 34 mld zł. Przekłada się to na 1,2 proc. PKB Polski. Bankowie ekonomiści oszacowali, że inflacja zwiększyłaby dochody budżetu państwa w latach 2021-2022 o 41-47 mld zł, gdyby nie zastosowano tarczy antyinflacyjnej.   

 Carrefour Outlet w 90 sklepach w Polsce

Carrefour od 2020 roku testował nowe rozwiązania outletowe. Początkowo zostały one wdrożone w trzech lokalizacjach. W pierwszej kolejności mogli z nich korzystać mieszkańcy Gdańska, Krakowa i Warszawy.

Skorzystaliśmy z naszych 25 lat doświadczenia na polskim rynku, by zapewnić klientom wyjątkową, stale aktualizowaną ofertę non-food, która odpowiada na ich potrzeby i gust. Dokładamy niezmiennie wszelkich starań, by wizyta w strefie outlet była miejscem do inspiracji i znalezienia dobrych okazji Marek Lipka, Carrefour Polska

Obecnie strefy outletowe dostępne są w sklepach Carrefour w następujących lokalizacjach: Bełchatów, Biała Podlaska, Białystok, Bolesławiec, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Ciechanów, Dębica, Elbląg, Gdańsk, Gliwice, Grodzisk Mazowiecki, Grudziądz, Kalisz, Katowice, Kłodzko, Koło, Kraków, Kraśnik, Krosno, Kutno, Kwidzyn, Leszno, Lublin, Łódź, Nowa Sól, Nowy Sącz, Olkusz, Olsztyn, Opole, Otwock, Pabianice, Piła, Płock, Poznań, Przemyśl, Pszczyna, Puławy, Radomsko, Rawa Mazowiecka, Rybnik, Rzeszów, Siedlce, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Starachowice, Stare Babice, Stojadła gm. Mińsk Mazowiecki, Suwałki, Swarzędz, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zamość, Zgorzelec oraz Zielona Góra Dąbrówka.

Sieć sklepów Carrefour informuje, że do końca czerwca 2022 roku liczba stref outlet działających w Polsce powiększy się o kolejne kilkadziesiąt sklepów.

loader

RadioZET.pl